VÝLET DO ADVENTNÍHO SALCBURKU 2016

//VÝLET DO ADVENTNÍHO SALCBURKU 2016

VÝLET DO ADVENTNÍHO SALCBURKU 2016

V pátek 9. 12. 2016 se uskuteční výlet do rakouského Salcburku. Výlet pořádá škola spolu s cestovní kanceláří CK2 a účastní se ho žáci II.stupně naší školy a případně jejich rodiče . Navštívíme památky města a místa spojená s životem W.A. Mozarta. Součástí programu je návštěva adventních trhů s krásnou vánoční atmosférou. Pedagogický dohled nad žáky bude zajištěn.

Žáci a rodiče, kteří se závazně přihlásili k návštěvě Salcburku zaplatí určenou částku za výlet převodem na účet školy (v.s.: 132016, do poznámky jméno a třída účastníka) nejpozději do 16. 11. 2016. V současné době je zájezd plně obsazen.

Informace o akci u p. učitelky Dubové, dubova@zsnalise.cz.

Nelze si snad ani představit romantičtější kulisu pro tradiční alpské adventní trhy než město Salcburk. Prohlídku začneme u zámku Mirabell, kde na nás již čeká první z adventních trhů, který mimo tradičních pochoutek nabízí také ručně vyřezávané betlémy a další rukodělné výrobky. Přes řeku Salzach dojdeme k Mozartovu rodnému domu a připomeneme si jeho život spjatý se Salcburkem. Z rušných uliček vyjedeme pomocí výtahu vytesaného do skály na Mnišskou horu, kde se nám naskytne překrásný pohled na věže a kupole impozantního Dómu, který později i navštívíme. Kolem pevnosti Hohensalzburg, největšího hradního komplexu střední Evropy, sejdeme zpátky do historického centra města, kde si ukážeme klášter Sv. Petra s přilehlým románským kostelem. Na náměstí Domplatz a Rezidenzplatz nás přivítá Ježíškův trh a vůně Vánoc, která se line ze stánků s pečenými kaštany, praženými mandlemi a horkým punčem. Na žádném z trhů nesmí chybět ani tradiční a zaručeně pravé Mozartovy koule, které nenaleznete jinde než v Salcburku. Zažijte to nejlepší ze salcburské atmosféry, navštivte město v období adventu a nenechte si ujít krásu osvícených uliček.

By | 2016-11-24T14:15:12+00:00 Listopad 11th, 2016|Aktuality|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VÝLET DO ADVENTNÍHO SALCBURKU 2016

About the Author: