Vánoční Míšeň

//Vánoční Míšeň

Vánoční Míšeň

Žáci 8. a 9. ročníku se v letošním školním roce vypraví do adventní Míšně. Výlet se uskuteční v pátek 8. 12. 2017.

Podíváme se na míšeňská náměstíčka, která se v adventním období zaplní stánky se saskými klobásami, kominíčky pro štěstí či dřevěnými louskáčky. Gotická radnice je proměněna na obří adventní kalendář a vyhlídka z hradu Albrechtsburg nabízí nezapomenutelný pohled na labské údolí a okolní vinice. Prohlédneme si také historické centrum města s míšeňskou katedrálou či gotickým kostelem Freuenkirche, v jehož věži je ukryta nejstarší porcelánová zvonkohra na světě. Město je také sídlem slavné míšeňské porcelánky. My navštívíme manufakturu a muzeum míšeňského porcelánu − zhlédneme postup od zpracování na hrnčířském kruhu až po ruční malování. V muzeu pak uvidíme unikátní sbírky nashromážděné za 300 let její existence. Navštívíme vodní zámek Moritsburg s výstavou věnovanou naší nejkrásnější filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku, k jejímuž natočení poskytl kulisu s nezapomenutelnou vánoční atmosférou. Navštívíme zámecký park, vystoupáme po schodišti, kudy Popelka kráčela na ples a kde následně ztratila střevíček, a vypátráme, kterým okénkem nahlížela do tanečního sálu. Dozvíme se také, kde zlá macecha spadla do rybníka a další zajímavosti z natáčení této nejoblíbenější české pohádky.

By |2017-12-01T11:03:35+00:00Prosinec 1st, 2017|Aktuality|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční Míšeň

About the Author: