Lepší škola 2017

//Lepší škola 2017

Lepší škola 2017

MČ Praha uvolnila finanční prostředky na projekt „Lepší škola“ i pro školy které nebyly vyhlášeny jako vítězné, ale zpracovali svůj projekt stejně dobře.

Tím jsme letos obdrželi 50 000,- Kč na realizaci tohoto projektu.

Naši současní deváťáci v loňském roce zpracovali projekt na vylepšení své školy pro příjemnější pobyt v ní.  Jednou z aktivit bylo zkvalitnění ozvučení akcí a získání školního osvětlení pódia pro divadelní představení, ples a ostatní vystoupení žáků.  V současné chvíli, jako vánoční dárek všem, je technika pořízena a naistalována.  Již při zahájení adventu si žáci užívali barevných efektů a lepšího zvuku. Děkujeme deváťáci za práci pro projekt.

Soutěžní kampaň Lepší škola běží v michelských základních školách od 10. 10. 2016.

Žáci zapojených škol získávají během výuky informace o tom, jak mohou zlepšovat prostor, ve kterém žijí, a navíc si vše zkouší v praxi. Soutěží o 2 x 50 000 korun na dva nejlepší nápady na zlepšení své školy. Jejich realizaci finančně podpoří společnosti Microsoft, Česká spořitelna a O2 Czech Republic. Spojovacím článkem kampaně je platforma Lepší místo.

Do soutěže se zapojily ZŠ Ohradní, ZŠ Mendíků, ZŠ Na Líše a ZŠ Bítovská.

A možná právě dnes si v jedné z těchto pražských škol děti, nebo jejich rodiče, do svých mobilů stahují aplikaci Lepší místo, přes kterou posílají své nápady na to, co chtějí ve své škole nebo v jejím bezprostředním okolí zlepšit. Odpovědi na otázky co a kde je potřeba udělat a vylepšit totiž dají právě děti samy.

By | 2017-12-11T12:36:19+00:00 Prosinec 13th, 2017|Aktuality|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lepší škola 2017

About the Author: