Vláda od úterního večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy a zavřené budou i univerzity. Zatím není jasné, na jak dlouho. V úterý dopoledne o tom na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu informoval premiér Andrej Babiš.

„Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách,“ pokračoval dále Babiš. Na mateřské školy se opatření nevztahuje.

Mimoradne_opatreni_uzavreni_zakladnich_strednich_a_vysokych_skol_od_11._3._2020

Na dobu uzavření školy se všem žákům automaticky odhlašuje stravné.

Výuka bude probíhat přes rozhraní Bakaláři (online žákovská). Žákům budou zadávány úkoly a zároveň vyžadováno jejich odevzdávání. Doporučujeme všem rodičům nainstalovat si aplikaci Bakaláři do svých mobilních telefonů a telefonů svých dětí. Rodiče i žáci, kteří ztratili své heslo, si mohou požádat třídní učitele o jeho zaslání elektronicky.