PEJSCI

U kamenné lavičky hledá pejsek kostičky, hledat bude ještě dál, neví, kam je zahrabal.

Co si zacvičit s pejskem Angitem PEJSKA?

Posaďte se do sedu na patách. Záda jsou vzpřímená a uvolněná, dlaně leží volně na stehnech. S nádechem se zvedněte na kolena, předpažte dlaněmi dolů. S výdechem přejděte s rovnými zády do kleku. S nádechem zvedněte nohu stejně jako Angit. S výdechem ji položte na zem. Proveďte 3x na každou stranu. S nádechem se vraťte na kolena a s výdechem do výchozí pozice v sedu na patách. Zkuste cvičit s otevřenýma i zavřenýma očima a pozorujte rozdíl. Angit předvádí obojí.

Pokud se budete vyskytovat v lese, můžete si zasoutěžit s kulatinkami, buď s kamarádem nebo jen se stopkami. Kulatinky nebo větší větve si dejte do řady. Očíslujte je. V mém případě je kulatinek 6, ale je na vás, jak dlouhou řadu vytvoříte. Běžet můžete jednoduše tam a zpět nebo od 1 do 6, zpět, od 1 do 5, zpět, od 1 do 4, zpět, od 1 do 3, zpět, od 1 do 2, zpět a samotnou 1 nebo od 1 do 6, od 6 do 2, od 2 do 5, od 5 do 3, od 3 do 4 a zpět. Variant je nespočet. Jestli se vám nezamotala hlava – tak do toho!

 

ZAJÍCI

Vem si teplou čepici, neposlušný zajíci, čepice ti sluší, nezmrznou ti uši.

Zacvičte si ZAJÍCE s pejskem Angitem.

Posaďte se do se do sedu na patách. Záda jsou vzpřímená a uvolněná, dlaně leží volně na stehnech. S nádechem se zvedněte na kolena, předpažte dlaněmi dolů. S výdechem položte trup s nataženýma rukama – zaječíma ušima – na zem. V pozici chvíli zůstaňte, volně dýchejte, relaxujte, ale neusněte jako Angit. S nádechem se zvedněte na kolena. S výdechem se vraťte do výchozí polohy.

Až vyrazíte do lesa, nezapomeňte potrénovat na kládách. Kondice se vám bude hodit, až se vrátíme k našemu PŘEKÁŽKOHRANÍ. Inspirujte se Angitem.

Až si ZAJÍČKA zacvičíte, můžete si ho také vyrobit.

Budete potřebovat velké dřevěné korále, vázací drát a trychtýř. Vázací drát obtočte kolem trychtýře čtyřikrát nebo pětkrát, aby vznikla spirála na jednom konci s kruhem o velkém průměru. Na něm bude zajíček stát. Na konci zúžené části spirály ohněte drát tak, aby korál nepropadl. Korál navlékněte, z přečnívajícího drátu vytvarujte uši. Konec drátu vsuňte do otvoru korálu. Zajíček je hotový!

 

 

KOČKY, KOCOUŘI, KOŤATA

Kotě honí klubko nití, nedá pokoj, až ho chytí. Honí klubko po bytě, zakopává o nitě.

 

Kočičí cvičení pro milovníky pohybu.

KOČKA

Posaďte se do sedu na patách. Záda jsou vzpřímená a uvolněná, dlaně leží volně na stehnech. S nádechem předpažte dlaněmi dolů a s rovnými zády přejděte do kleku. S výdechem vyhrbte záda do kočičího hřbetu a opřete dlaně o podložku. Skloňte hlavu. S nádechem prohněte páteř a hlavu zvedněte do mírného záklonu. Kočičí hřbet a prohnutí zad 3x zopakujte. Po posledním vyhrbení přejděte s nádechem do kleku s předpažením a s výdechem se vraťte do výchozí polohy. Cvičení opakujte celkem 3x.

 

Pokud máte dost cvičení vyrobte si KOČIČKU. Potřebujete roličku od toaletního papíru, čtvrtku, papír vhodný na skládání, pastelky, nůžky a lepidlo. Ze čtvrtky vystřihněte a vybarvěte z obou stran tělo s nohama a ocásek. Podle nákresu složte a vybarvěte hlavu. Nezapomeňte nakreslit oči, čumáček a fousky. Tělo, ocásek a hlavu přilepte na roličku. Kočička je hotová!

 

HADI, HADI, HADI…

Proč nemají hadi srst, ruce, nohy, žádný prst? Protože se milí drazí, beze všeho lépe plazí.

Prali se tři hadi, prali, až se zauzlovali. Teď je z hadů drak, no, dobře jim tak.

 

Malý hadí úkol pro chytré hlavičky.

 

A teď trocha hadího cvičení, zejména pro ty z vás, kterým se občas zasteskne po červeném hřišti.

KOBRA

Položte se na břicho a opřete čelo o podložku. Dlaně položte vedle těla v úrovni ramen. Nohy jsou natažené. S nádechem se postupně zvedejte od hlavy, obratel po obratli, do hrudního záklonu. Hlava je v záklonu, pohled směřuje vzhůru. V pozici zůstaňte po dobu tří pomalých nádechů a výdechů. S výdechem se pomalu vraťte do výchozí polohy. Jste hadi. Nezapomeňte si zasyčet a zakmitat jazykem.

Cvičení opakujte 3x.

 

Pokud vyrazíte s rodiči na výlet podzimní přírodou, nasbírejte si šípky. Můžete si z nich vyrobit HADA. Kromě šípků potřebujete nit, jehlu, nožík, barevný papír a fix. Šípky propíchněte a navlékejte jako korálky, dole nezapomeňte na uzlík. Až bude had dost dlouhý, ukončete práci opět uzlíkem. Z barevného papíru si vystřihněte jazyk, první šípek nařízněte a jazyk vložte. Fixem nakreslete oči. Had je hotový! 

 

Až se had scvrkne – šípky uschnou – nevyhazujte je. Udělejte si z nich čaj. Podrťte je a vložte do studené vody. Nechte přes noc. Pak přihřejte – nevařte. Přeceďte a než budete pít, můžete přidat med. Získáte nápoj plný síly a viry se vám vyhnou obloukem!