Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost ke škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR. ISIC Školák je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je uznáván na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny. Nemusíte již tedy svému synovi/své dceři pořizovat speciální čip.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován většinou dopravců po celé ČR jako potvrzení o věku. V některých krajích funguje ISIC i jako náhrada žákovského průkazu.
  • Speciální celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jak si průkaz objednat?

O průkazy ISIC se na naší škole si můžete zažádat prostřednictvím třídního učitele.  Žádost o vydání průkazu, najdete v odkazu níže, prosím vyplňte, podepište a přineste uvedené kontaktní osobě.

Poplatek 250,- Kč za vystavení ISIC karty zašlete na účet školy: 68471319/2010

Do poznámky napište:  ISIC jméno a příjmení dítěte

Fotografie si můžete pořídit sami např. mobilním telefonem. Pro fotografii použijte jednobarevné světlé pozadí. Fotografii zasílejte ve formátu JPEG, tiff a pod. na adresu skola@zsnalise.cz, nebo ve školním roce můžeme fotografii žáka pořídit ve škole.

Kritéria pro fotografii:

Velikost:              rozlišení by mělo být minimálně 300 x 360 pixelů.

Rozvržení:          barevná, světlá portrétová fotografie vhodná na OP/pas / ze snímku rozeznatelný nezakrytý obličej, bez pokrývky hlavy nebo slunečních brýlí / neutrální pozadí / neakceptují se v poslední době módní fotografie, na kterých chybí čelo a horní část hlavy.

Kvalita:                 dostatečná kvalita / bez kostiček / nerozmazaná / bez vodotisků a vzorů / v reálných barvách.

Zdroj:                   nelze užít fotografie z jiných průkazů.

Aktuálnost:        fotka musí odrážet aktuální podobu držitele karty.

Nejlepším řešením je používat portrétové fotografie pořízené digitálním fotoaparátem, případně mobilním telefonem před světlou zdí. U skeneru většinou stačí nastavit rozlišení na 300 DPI.

Hotový průkaz Vám bude vydán k novému školnímu roku.

Informační povinnost: Informační povinnost

Žádost ke stažení: Žádost univerzál