Kariérové poradenství

//Kariérové poradenství
Kariérové poradenství2018-10-02T18:48:28+00:00

Výchovný poradce pro volbu povolání

• Kontakt: Mgr. Ivana Dubová, dubova@zsnalise.cz
  • Konzultační hodiny: po předchozí domluvě

• poskytujeme poradenské služby při rozhodování o profesní orientaci
  • koordinujeme a participujeme na realizaci aktivit školy zaměřených na prezentace a návštěvy středních škol
  • poskytujeme poradenství rodičům, metodickou pomoc učitelům

NOVINKY 2018/2019

• SLEDUJTE STRÁNKY MSMT.CZ – VZDĚLÁVÁNÍ/STŘEDNÍ VZDĚLÁVÁNÍ/PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY A KONZERVATOŘE
  • CERMAT.CZ – ukázky testů
  • STREDNISKOLY.CZ –  přehled SŠ v celé ČR, obory, dny otevřených dveří, atd.
  • NABÍDKA PPP FRANCOUZSKÁ 56 V PRAZE 2: PROFILOVÉ VYŠETŘENÍ K VOLBĚ SŠ. TERMÍNY: 9. 10. A 11. 10. 2018. CENA: 200 KČ. ZAČÁTEK V 9 HOD, KONEC CCA V 13 HOD. PROBĚHNE V MÍSTĚ PORADNY, STEJNĚ TAK I ORGANIZACE CELÉ AKCE, BEZ ÚČASTI ZŠ. BLIŽŠÍ INFORMACE ZÍSKÁTE U VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ.

• Pro první kolo přijímacího řízení může uchazeč podat nejvýše dvě přihlášky. Pokud uchazeč podává dvě přihlášky, uvede na každé přihlášce také údaj o škole a oboru vzdělání, kam podává druhou přihlášku.
  • Uchazeč odevzdá řediteli střední školy přihlášku pro první kolo přijímacího řízení nejpozději do 1. 3. 2019. Uchazeč o studium na umělecké školy odevzdá přihlášku nejpozději do 30.listopadu 2018
  • Termíny jednotných přijímacích zkoušek pro studium čtyřletých maturitních oborů: 12. a 15. dubna 2019
  • Talentové zkoušky na umělecké školy se uskuteční v termínu 2. 1. – 15. 1. 2019, na konzervatoře 15. 1. – 31. 1. 2019

• Informace k přihláškám na SŠ:

Škola nabízí žákům a jejich rodičům možnost vypracování přihlášky na SŠ.

K  tomu jsou zapotřebí  následující údaje:

a) Jméno a příjmení žáka

b) Název školy a její adresa – pořadí škol podle preference termínu jednotné přijímací

zkoušky vybrané SŠ

c)  Název oboru a kód oboru

Výše uvedené údaje přinese žák do školy napsané na papíře a odevzdá výchovnému poradci.

Uchazeči o studium na uměleckých školách odevzdají výše uvedené údaje výchovnému poradci nejpozději do 23. 11. 2018. K přihlášce doporučujeme přiložit hodnocení k oboru, na který se žák hlásí. Uchazeč pak v přijímacím řízení získává více bodů a zvyšuje se jeho šance na přijetí ke studiu. Hodnocení získáte u lektorů konkrétních aktivit žáků, žádejte včas!

Uchazeči o studium na ostatní SŠ přinesou výše uvedené údaje k vyplnění přihlášky nejpozději do 22. 2. 2019.

Zápisový lístek je k vyzvednutí u výchovné poradkyně školy. Je-li žák přijat na SŠ, je potřeba zápisový lístek odevzdat do 10 pracovních dnů ode dne rozhodnutí o přijetí ke studiu na vybrané SŠ.

Byl – li žák úspěšný v obvodním, krajském, národním… kole olympiád či vzdělávacích soutěží a má certifikát, může rovněž doložit v příloze přihlášky.

Sledujte požadavky k přijímacímu řízení u jednotlivých středních škol na jejich webových stránkách.