Kariérové poradenství

//Kariérové poradenství
Kariérové poradenství 2017-10-23T18:58:24+00:00

Výchovný poradce pro volbu povolání

• Kontakt: Mgr. Ivana Dubová, dubova@zsnalise.cz
  • Konzultační hodiny: po předchozí domluvě

• poskytujeme poradenské služby při rozhodování o profesní orientaci
  • koordinujeme a participujeme na realizaci aktivit školy zaměřených na prezentace a návštěvy středních škol
  • poskytujeme poradenství rodičům, metodickou pomoc učitelům

NOVINKY 2017/2018

• SLEDUJTE STRÁNKY MSMT.CZ – VZDĚLÁVÁNÍ/STŘEDNÍ VZDĚLÁVÁNÍ/PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY A KONZERVATOŘE
  • CERMAT.CZ – ukázky testů
  • STREDNISKOLY.CZ –  přehled SŠ v celé ČR, obory, dny otevřených dveří, atd.
  • NABÍDKA PPP FRANCOUZSKÁ 56 V PRAZE 2: PROFILOVÉ VYŠETŘENÍ K VOLBĚ SŠ. TERMÍNY: 24. 10. A 2. 11. 2017. CENA: 200 KČ. ZAČÁTEK V 9 HOD, KONEC CCA V 13 HOD. PROBĚHNE V MÍSTĚ PORADNY, STEJNĚ TAK I ORGANIZACE CELÉ AKCE, BEZ ÚČASTI ZŠ. BLIŽŠÍ INFORMACE ZÍSKÁTE U VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ.

• Pro první kolo přijímacího řízení může uchazeč podat nejvýše dvě přihlášky. Pokud uchazeč podává dvě přihlášky, uvede na každé přihlášce také údaj o škole a oboru vzdělání, kam podává druhou přihlášku.
  • Uchazeč odevzdá řediteli střední školy přihlášku pro první kolo přijímacího řízení do 1. 3. 2018. Uchazeč o studium na umělecké školy odevzdá přihlášku do 30.listopadu.
  • Termíny jednotných přijímacích zkoušek pro studium čtyřletých maturitních oborů:                   12. 4. a 16. 4. 2018
  •  Talentové zkoušky na umělecké školy se uskuteční v termínu 2. 1. – 15. 1. 2018, na konzervatoře 15. 1. – 31. 1. 2018.
  • Informace k přihláškám na SŠ:

Škola nabízí žákům a jejich rodičům možnost vypracování přihlášky na SŠ.

K  tomu jsou zapotřebí  následující údaje:

a) Jméno a příjmení žáka

b) Název školy a její adresa – pořadí škol podle preference žáka v případě výběru dvou škol

c)  Název oboru a kód oboru

Výše uvedené údaje přinese žák do školy napsané na papíře a odevzdá výchovnému poradci.

Uchazeči o studium na uměleckých školách odevzdají výše uvedené údaje výchovnému poradci nejpozději do 24. 11. 2017. K přihlášce doporučujeme přiložit hodnocení k oboru, na který se žák hlásí. Uchazeč pak v přijímacím řízení získává více bodů a zvyšuje se jeho šance na přijetí ke studiu. Hodnocení získáte u lektorů konkrétních aktivit žáků, žádejte včas!

Uchazeči o studium na ostatní SŠ přinesou výše uvedené údaje k vyplnění přihlášky nejpozději do 21.2. 2018.

Byl – li žák úspěšný v obvodním, krajském, národním… kole olympiád či vzdělávacích soutěží a má certifikát, může rovněž doložit v příloze přihlášky.

Sledujte požadavky k přijímacímu řízení u jednotlivých středních škol na jejich webových stránkách.