Vítejte na stránkách 4. A třídy

Ve školním roce 2018 / 2019  Vás budou  provázet paní učitelka Dana Sofie Fabíková  a paní asistentka Iva Pacáková.

Aktuálně:

Ve třídě je ohlášen výskyt vší a streptokoka.

Dú pro nepřítomné děti 15. 5.

ČJ, PS II. – str. 29 a 34/ a + b

Fialový PS, str. 43

Ma – PS Fraus, str. 21, 22/3, 48

Početník str. 9

Skládali jsme model policejního vozu

Dú pro nepřítomné děti 13. 5.

ČJ – PS str. 28/ 1

Fialový pracovní sešit – vše po str. 42 včetně

Ma – PS Fraus str. 18 a 19 / učebnice str. 73/

D – PS str. 19, opakování Husitství

20.5. Test Husitství

HV – Árie měsíce / naše plavecká hymna/ děti mají za úkol si ji přinést z domu + všechny noty v portfoliu HV uklidit

Obsah filmu (např. pohádky) na 1/2 –  3/4 stránky do sešitu Čtení/Sloh – nejpozději v pondělí 20. 5.

DÚ pro nepřítomné děti ze dne 10. 5.

ČJ – učebnice str. 108, úvodní článek + skloňování vzoru stroj

PS II. – str. 27/11 + 12, strana 28/ 1

Ma – PS Fraus, str. 48 (barevné počítání), písemné dělení dvojciferným dělitelem

Dú pro nemocné děti ze dne 9. 5.

ČJ + Ma – kontrola volných pracovních listů

ČJ – Fialový pracovní sešit, dokončujeme vše po stranu 30

Z – děti mají nakopírovaný zápis k nalepení, téma Nerostné suroviny v ČR, učebnice str. 36 a 37 (Těžba nerostných surovin)

Pracovní sešit str. 16 dokončit a str. 17/ celá (s mapou)

Dnes jsem dětem vrátila potvrzení o zdravotní způsobilosti, kopii karty pojištěnce a kopii očkovacího průkazu. Nemocní dostanou tiskopisy po návratu do školy.

Další akce:

15. 5. beseda se zaměstnanci Policie ČR

17. 5. Divadlo v Dlouhé, Vango (mají zaplaceno téměř všichni)

21. 5.  Fotografování tříd, 35 Kč

24. 5. krácená výuka do 11. 45 hodin

27. 5. Návštěva Parlamentu ČR, zdarma

31. 5. Den dětí

Výlet do ZOO parníkem, cena cca 200 Kč

__________________________________________________________________________________________________________________________

Zprávy z Mnichova Hradiště, středa:

Milí rodiče, zdravíme Vás z Mnichova Hradiště,

doufáme, že se máte stejně dobře jako my.

Dnes jsme trochu znavení, proto jsme vynechali rozcvičku a trochu jsme si přispali. Na ranní lekci plavání jsme postavili plavidlo pro Terezku. Kapitán a vrchní konstruktér Víťa L. nazval plavidlo „kapitánskou nudlí“. Potom se konala okružní plavba kolem bazénu. Byli jsme nadšení. Pak jsme trénovali styly: prsa, znak, kraul. Na závěr jsme podplavávali obruče a lovili hračky.

Po plavání jsme prezentovali referáty o včelách.

Po obědě jsme začali plavání netradiční aktivitou: dřepli jsme si do řady na okraj bazénu, zády jsme byli otočeni k bazénu, spojili jsme se v řetěz a pevně se drželi. Potom trenér do jednoho z nás strčil a my jsme padali do vody jeden po druhém. Na závěr jsme měli za úkol přeplavat pod vodou celý bazén, většina to zvládla výborně. Zahráli jsme rybičky, rybičky.  Trenéři nás vedou výborně. Všechny nás chválí.

Teď kreslíme a večer nás čeká disko!!!

Loučíme se, se zprávou pomáhaly Bětka a  Anička

Zprávy z Mnichova Hradiště, úterý:

Zdravíme do Prahy,

dnes nám vysvitlo sluníčko, takže jsme dopoledne vyrazili ven, pak jsme zaplavali, děti dostaly od trenérů pochvalu za výbornou spolupráci i za super výsledky. Po obědě jdeme sportovat ven, pak budeme zase plavat a po večeři nás čeká táborák, opékání buřtů a možná i zpěv.

Mějte se krásně, pozdravy posílá celá 4. A

Pondělní zprávy z Mnichova Hradiště:

Dnes nám tady mírně prší, takže se zdržujeme na chatě.

Plavání děti baví, trenéři jsou výborní, voda je příjemná, s jídlem a ubytováním jsme spokojeni.

Posíláme pozdravy do Prahy.

Milí rodiče,

hlásíme se z Mnichova Hradiště,

přijeli jsme v pořádku, už jdeme podruhé plavat, je to tady boží, vaří tu výborně, vedle budovy je velké hřiště na sport. Doufáme, že se máte dobře!!!!

Pozdravuje celá 4. A z Mnichova Hradiště

Snad se Vám nestýská. Máme Vás rádi.

Vážení rodiče,

• Plavecký kurz: zálohu ve výši 2000 Kč uhraďte do 15. 11. 2018 na na účet školy, č. ú. 68471319/0800, VS 132018, do zprávy uveďte jméno dítěte a třídu.
  • Doplatek za plavání bude nutné uhradit na stejný účet ( č. ú. 68471319/0800, VS 132018) do 15. 3. 2019. Výše doplatku bude 2350 Kč. Po schválení dotací a po vyúčtování akce budou přeplatky vráceny zpět na Váš účet.
  • Dotace na dopravu byla schválena, tato částka bude zahrnuta do závěrečného vyúčtování.
  • Potvrzení o zaplacení záloh si můžete vyžádat u paní hospodářky.
  • Plavecký kurz

Doučování

• vždy ve středu po obědě cca od 13 do 13. 45 hodin, v červnu už doučování nebude
  • je otevřené pro všechny zájemce z naší třídy