Třídní učitel: Mgr. Jiří Černý

PL z Prvouky se budou plnit postupně.

V pondělí zadáme další učivo.

Přeji hezký víkend

J.Černý

Obecná každodenní procvičování:

ČJ – trénovat skládání slov, hláskování (po písmenech řekne slovo), opis (tak, jak vidí, napíše), přepis (z tiskacího do psacího a naopak), diktát (pošleme na nadiktování do sešitu, může být i vlastní), čtení – důraz na plynulost čtení, melodii vět, práce s textem (počet vět, počet slov ve větě, význam slov, vyhledávání slov v textu, vyhledávání 2,3-slabičných slov v textu, …)

MA – svižné sčítání a odčítání do 10, rozklad čísla, číslo před a za, porovnávání menší a větší, sčítání a odčítání do 15 i s přechodem přes 10. Prostředí (stavby, krokování, bus, hadi, pyramidy, skřítkové neposedové …), která zvládnete, můžete opakovat. Pokud si nebudete vědět rady, vyřešíme po nástupu do školy.

K opakování můžete využít webové stránky na našich třídních stránkách.

AJ – opakování slovíček – barvy, čísla do 10, školní pomůcky, hračky

Doporučuji využít k procvičování a upevnění učiva online podporu k učebnici: www.oup.com/elt/happyhouse – materiály k učebnici Happy House 1

Děti si mohou vyrábět vlastní pomůcky, např. pexeso, domino (obrázky, barvy, čísla) Zahrajte si s nimi 🙂

Případné dotazy na adrese: cermakova@zsnalise.cz

Jednotlivé dílčí úkoly po dobu uzavření školy najdete i ve webové aplikaci Bakaláři – Úkoly.

Prosíme o důkladné a svědomité plnění zadaných úkolů, vše zkontrolujeme po návratu do školy.

Všem jsme dnes zaslali  zprávu na aplikaci Bakaláři – Komens -Nástěnka jako zkoušku komunikačního kanálu. Prosíme o potvrzení.

Vážení rodiče,

prosíme vás, abyste se svými dětmi plnili zadané úkoly postupně.
Učivo bude zadané v pondělí – splnění a kontrola bude ve středu do 13.00 hod a ve středu – splnění a kontrola v pátek do 13.00.
Děkuji všem za již poslané, děti dostávají motivační jedničky za splnění úkolů.

Není to lehká situace, ale věřím, že společnými silami ji zvládneme.

Pevné nervy a pozdravy dětem.

Třídní učitel J.Černý

Zadané úkoly do pátku 27.3. 2020

Hotovou práci můžete odevzdávat ke kontrole přes email nebo přes aplikaci WhatsApp.

ČJ

• Písanka – dokončit 1. díl, (str. 31, 32)
  • Slabikář – číst průběžně , můžete se vracet, vyberte jeden, který přečtete třikrát
  • str. 76  –  kdo bude chtít a má možnost nahrát čtení jednoho ze článků a poslat