22.5.

Prosím rodiče dětí, které budou pokračovat v domácím vzdělávání, aby zkomletovali s dětmi slovní zásobu 7. lekce a podívali se na cviční v učebnici v 7. lekci. Poslechy samozřejmě vynechejte. Kdyby bylo cokoli potřeba, pošlete mi e-mail a vše společně dořešíme. Do konce šk. roku budeme pracovat již s učebnicí a pracovním sešitem, stejně jako děti, které budou ve škole. 

 

19.5.

Chválím všechny děti, které mi poslaly slovíčka, ale i fotky se skvělými helmami. RODIČůM děkuji za spolupráci, bez Vás bychom se nic nového nenaučili 🙂

Posílám dnes ještě jeden příběh. Tentokrát o slonovi. Podívejte se na krátké video. Stačí, když děti pochopí, o co se jedná a samy doplní větu v češtině. Zopakujeme si barvy. Všechno ostatní je práce dobrovolná!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=vZlNp-8zOgk

Co se stane se slonem Elmerem, který hýří všemi barvami? Je nejdříve nespokojený, chce být jako všichni ostatní sloni – šedivý. Když se vyválí v bobulích, co ho obarví na šedo, je stejný jako všichni ostatní sloni, ale co to? Necítí se ve své kůži. Pak zaprší a Elmer …. Nechte DOPLNIT DĚTI

Pod textem máte ode mě vypsaná slovíčka a výrazy, které můžete přeložit a zapsat si. Všichni si zopakují barvy, ostatní je dobrovolné.

Slovní zásoba:

Good morning! … Dobré jitro!

yellow … žlutý

orange

red

pink

purple

blue

green

black

white

Doplňující odkaz pro rodiče:

http://babylonia.ch/fileadmin/user_upload/documents/Teaching_Files_73/Lesson2-Elmer_s_story.pdf

 

Práce pro zvídavé:
Přeložte si a napište do sešitů:

He isn’t grey. … (On) není šedý.

Young elephants, … Mladí sloni

old elephants, ….

tall elephants,

fat elephants

thin elephants

12.5.

Všem, co mi poslali videa, audionahrávky a obrázky, moc děkuji – vše mi udělalo velikou radost. Dětem se bude naučená angličtina hodit i do příštích let. Myslím, že jsme společně za poslední týdny udělali obrovský pokrok. Úkoly berte spíš jako doporučeni a možnost pro děti, jak se něco naučit a třeba se i zabavit 🙂

Do konce května prosím o vypsání slovní zásoby ze 7. lekce z prac. sešitu.

 

Dnes Vám posílám video, podle kterého můžete vytvořit masku a poslat mi do 19.5. foto. Slovíčka, prosím, ať si je děti opíší.

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/video-zone/make-astronaut-helmet

helmet – helma

draw – kreslit

glue – lepit, lepidlo

decorate – zdobit

 

5.5.

Posílám Vám odkaz a text k anglické kreslené pohádce.

https://www.youtube.com/watch?v=btFCtMhF3iI

Zkuste si vypsat, co všechno hladová housenka snědla, než se zakuklila, praskla a proměnila se v krásného motýla. Současně si zopakujeme číslovky a dny v týdnu. Zkuste si dny v týdnu a číslovky 1 – 7 vypsat a vyzkoušejte si, jestli si pamatujete, jak jdou za sebou. Napište mi do 12.5., zda vám dny v týdnu a číslovky jdou 😊 Příběh můžete i nakreslit a popsat obrázek/obrázky (třeba i v češtině) a poslat mi.

 

Pro rodiče:

S dětmi ve škole příběh přečteme, není třeba, aby rozuměly všemu, stačí, když pochopí, o co jde. 😊 Kdo by chtěl s příběhem pracovat více, doporučuji:

https://www.englishcentral.com/videodetails/19031