Probírané učivo

Hodina VO 22. 10. a 23. 10. (6. A a 6. V) – distanční výuka: Kontrola zápisu ČAS + úkoly v něm zadané. Zápis s úkoly posílejte ofocené nebo naskenované na mail dubova@zsnalise.cz, termín do 26. 10.

Hodina VO 14. 10. a 15. 10. (6. A a 6. V) – distanční výuka: Přepiš nebo nalep zápis na téma ČAS + splň úkoly, které v něm najdeš (vše v odkazu níže). Využij i hledání na internetu v případě příkladů pranostik, můžeš se zeptat rodičů, prarodičů… Nezapomeň uvést i datumy. Kontrola proběhne ve škole, bude hodnoceno známkou. Není to těžká práce, přeji pohodové vyplňování úkolů a těším se na vás příští týden 😀 .

ČAS VO 6.r.

22. 9. – 9. 10.: definujeme pojem Kultura (hudba, divadlo, film, tanec, fotografie, výstavy, koncerty, pravidla a zákony, náboženství,, knihy, časopisy…) a popisujeme, jak se chová „kulturní člověk“ (malujeme a popisujeme do sešitu). Otevíráme další kapitolu VO – Čas: kalendář, roční období a pranostiky. V týdnu od 5. 10 – 9. 10. kontrola sešitů (nebo portfolií) na VO včetně vlepených Pravidel prezentací, zápisu k tématu Kultura + obrázek a popis kulturního člověka.

cvičný test 6 – kultura

14. 9. – 18. 9.: rozdali jsme si Pravidla pro prezentace událostí pro 6. ročník a vysvětlili, jak je velmi důležité umět správně interpretovat předanou informaci! Pravidla budete mít vlepená do sešitu. V odkazu níže je najdete, pokud jste ztratili, nebo nebyli ve škole, vytiskněte, nebo přepište a budete mít v sešitě. 🙂

Pravidla pro prezentace do předmětu VO 6.r.