Probírané učivo

4. 1. – 15. 1. (distanční výuka): ONLINE HODINA PŘES TEAMS PROBĚHNE VE ČTVRTEK 7. 1., 10 – 10:30. Budu se na vás moc těšit! Jinak si samostatně pracujte na pracovním listě na téma Vlast. Využijte své znalosti, encyklopedie, internet. POZOR ZMĚNA!: Vypracované pracovní listy posílejte na můj mail, termín: nejpozději do 15. 1. 2021. 😀

14. 12. – 18. 12.: zopakovali jsme systém školství v ČR a přecházíme na téma Vlast. Dostali jste pracovní listy k významným událostem naší vlasti – vyplňte si kvízové otázky a najděte si význam římských číslic k určení letopočtů významných událostí pro naši zem. Zkontrolujeme ve škole při prezenční výuce, budu hodnotit známkou. V případě distančního vzdělávání vám dám vědět, jak budu vybírat.

V odkazu níže najdete PL Vlast (pro případ, že jste chyběli, nebo jste ztratili). Dále vkládám do odkazu pro inspiraci vánoční zvyky a informace o tom, jak to mají v jiných zemích s názvem Ježíška 😆

VLAST

Vánoce

Vánoční zvyky

Hodiny VO: 23. 11. – 11. 12.: Přepište si do sešitu zápis Systém školství – podrobně (v odkazu níže). Neposílejte.

Hodiny VO: 5. 11. – 18. 11.: po tématu ČAS se vrhneme na další zajímavé učivo – ŠKOLSTVÍ A ŽIVOT VE ŠKOLE. Budeme objevovat možnosti ve vzdělávání v ČR – systém od nejnižšího stupně až po ten nejvyšší možný stupeň vzdělání, který může občan ČR získat. Vysvětlíme si, jaká máme u nás řemesla a jak moc jsou důležitá a zaměříme se podrobněji na střední školy, které si každý z vás po skončení základní školy může vybírat jako další možnost studia.

Do 18. 11. mi na mail posílejte vypracované zadané úkoly:

1) zkuste seřadit systém škol tak, aby šel od nejnižšího stupně po ten nejvyšší (najdete jeden „chyták“? 🙂 ). ODKAZ: PEL MEL ŠKOLY

2) napiš v 10 větách svůj názor na nošení ŠKOLNÍ UNIFORMY: jsi-li pro nebo proti a PROČvždy svá tvrzení zdůvodni. Můžeš i namalovat návrh, jak by taková školní uniforma měla vypadat.

Zápis vložím 18. 11., kdy si ověříte správnost systému škol v ČR a přepíšete do sešitů.

ZÁPIS: systém školství 6.tř. – podrobně

Ti z vás, co mi ještě neposlali úkoly z minulých hodin – máte poslední šanci poslat do 6. 11..

Hodina VO 22. 10. a 23. 10. (6. A a 6. V) – distanční výuka: Kontrola zápisu ČAS + úkoly v něm zadané. Zápis s úkoly posílejte ofocené nebo naskenované na mail dubova@zsnalise.cz, termín do 26. 10.

Hodina VO 14. 10. a 15. 10. (6. A a 6. V) – distanční výuka: Přepiš nebo nalep zápis na téma ČAS + splň úkoly, které v něm najdeš (vše v odkazu níže). Využij i hledání na internetu v případě příkladů pranostik, můžeš se zeptat rodičů, prarodičů… Nezapomeň uvést i datumy. Kontrola proběhne ve škole, bude hodnoceno známkou. Není to těžká práce, přeji pohodové vyplňování úkolů a těším se na vás příští týden 😀 .

ČAS VO 6.r.

22. 9. – 9. 10.: definujeme pojem Kultura (hudba, divadlo, film, tanec, fotografie, výstavy, koncerty, pravidla a zákony, náboženství,, knihy, časopisy…) a popisujeme, jak se chová „kulturní člověk“ (malujeme a popisujeme do sešitu). Otevíráme další kapitolu VO – Čas: kalendář, roční období a pranostiky. V týdnu od 5. 10 – 9. 10. kontrola sešitů (nebo portfolií) na VO včetně vlepených Pravidel prezentací, zápisu k tématu Kultura + obrázek a popis kulturního člověka.

cvičný test 6 – kultura

14. 9. – 18. 9.: rozdali jsme si Pravidla pro prezentace událostí pro 6. ročník a vysvětlili, jak je velmi důležité umět správně interpretovat předanou informaci! Pravidla budete mít vlepená do sešitu. V odkazu níže je najdete, pokud jste ztratili, nebo nebyli ve škole, vytiskněte, nebo přepište a budete mít v sešitě. 🙂

Pravidla pro prezentace do předmětu VO 6.r.