Probírané učivo

Hodina VO 21. 10 a 22. 10. (7. V a 7. A) – distanční výuka: Osobnost národa. POZOR, ZMĚNA! Práci o osobnosti ČR zadanou v minulé hodině posílejte na mailovou adresu dubova@zsnalise.cz, termín do 23. 10.

NEZAPOMEŇTE ZASLAT NA MAIL (dubova@zsnalise) CHARAKTERISTIKU KRAJE ČR (viz úkol níže) DO 2. 11.


Hodina VO 14. 10. a 15. 10. (7. Va 7. A) – distanční výuka: Pojem Národ, národní hrdost. Vyber z osobností ČR (současnost nebo historie – to je na Tobě)  jednu z oblasti vědy nebo kultury nebo sportu nebo politiky a napiš alespoň v 7 větách, čím proslavila naši zemi, o co se zasloužila, že se o ní ví Češi i lidé ve světě, proč jsme na ni pyšní. Piš svůj názor. Kontrola proběhne ve škole první listopadovou hodinu VO, bude hodnoceno známkou.


29. 9. – 9. 10.: opakujeme téma Obec, Kraje ČR. V sešitě budete mít zápis o obcích, nalepenou a vyplněnou slepou mapu krajů ČR (ke stažení viz odkazy níže). Nezapomeňte vyplnit i krajská města. Úkol: vyber 1 kraj a v min. 7 větách ho charakterizuj (tradice, výrobky, příroda, sport…např. Pardubický kraj – kraj perníku…). Piš do sešitu, kontrola splněné práce a sešitů: 8. a 9. 10.

mapa slepá kraje

mapa krajů ČR

Obecní řízení


14. 9. – 18. 9.: opakujeme učivo 6. ročníku – Státní svátky ČR, jejich význam, názvy + datumy. Test píšeme ve čtvrtek 21. 9. (s marody se domluvím individuálně). V odkazu níže najdete přehled státních svátků a ostatních svátků ČR – pro ty z vás, kteří jste zapomněli opsat nebo nalepit v rámci distančního vzdělávání v minulém roce.

Státní svátky ČR