Aktuálně probírané učivo

9. A      Projekt – CHEMICKÉ NÁZVOSLOVÍ

Ahoj 9. A., v ÚKOLECH na týden 19. – 23. 10. jsem vám připravila nový projekt, ve kterém se začněme učit sestavovat chemické vzorce a vyvozovat chemické názvy. Nejprve začneme se sloučeninami kyslíku, které nazýváme oxidy. Máte práci ztíženou, protože nemáte učebnice z loňského školního roku a v PL č. 1 je odkaz právě na práci s touto učebnicí. Zkuste tedy využít jiný zdroj informací – internet. Pokud budete mít nějaký problém, pošlete mi mail. Moc vás zdravím 🙂 .

Pracovní listy ke stažení:

Úvodní strana chemické názvosloví – nestahujte si, dostanete ve škole

PL 1 oxidy úvod

9. V      Projekt – CHEMICKÁ REAKCE, CHEMICKÁ ROVNICE

Co si připravit v páteční (23. 10.) online hodinu v 10. 00?

1) Opakovací PL – pokud ho nějaký zapomnětlivec, i po tak dlouhé době, ztratil, je ke stažení níže – Probrané učivo

2) PL Chemická reakce – jedná se o PL z projektu, který jsme zahájili loni na konci školního roku. Nyní si připomeneme informace, které již znáte. Následně budeme pokračovat PL č. 3 a 4, které budou pro vás novým učivem.

ÚKOLY na týden 19.- 23. 10.

Projděte si pracovní listy č. 3 a 4. V PL č. 3 jsou uvedená cvičení, k nimž potřebujete učebnici z loňského školního roku. Tato cvičení vynechejte 🙂 . Stejně jako v přírodopise, PL č. 3 a 4 společně zkontrolujeme buď ve škole, nebo online až po prázdninách.

Pracovní listy ke stažení:

Úvodní strana – Chemická reakce, rovnice – 9. V, zadávací protokol všem rozdám po návratu do školy, nemusíte si tisknout

1. Chemická reakce

2. Zákon o zachování hmotnosti – 9. V, PL č. 1 a 2 máte ještě z distanční výuky z konce šk. roku 19/20. Pokud ho někdo z vás ztratil, dodám vám PL po návratu do školy.

3.Výpočty molární hmotnosti

4. Výpočet látkového množství

Termíny testů a odevzdávání portfolií:

9. A

Opakovací test – částicové složení látek, pátek 2. 10.

Test – značky, úterý 6. 10.

9. V

Opakovací test – částicové složení látek, pátek 2. 10.

Probrané učivo:

Částicové složení látek