Přípravná třída

//Přípravná třída
Přípravná třída2018-10-08T10:52:01+00:00

Základní informace pro přijetí a docházce do přípravné třídy : zde——-

—————————–

8.10.2018

zdravím v měsíci říjnu. Podzim je v plném proudu a my už jsme zvládli poprvé malý výlet do kina. Dětem se film líbil a byly moc šikovní. Za odměnu mlsaly zdravě a tyčinky jim moc zachutnaly!

Prosím všechny rodiče, pokud mohou, o jeden kousek ovoce nebo zeleniny, třeba i cizokrajné. Tento týden máme téma : Co roste na zahrádce.  Tedy by se nám jeden kus ovoce moc hodil. Budeme zkoumat chuť, vůni a ručkama také, zda je to měkké, nebo tvrdé.

Všechny děti již mají ve třídě pytlík s tělocvikem (tričko, tepláky, obuv do tělocvičny, švihadlo a nafouknutý míč).

Přeji krásné podzimní dny.

27.9.2018

příští pátek, dne 5.10.2018 jdeme do kina Galaxie (Háje). S sebou budou mít děti tento den pouze výletní batůžek s pitím, svačinou a bačkorami.  Do středy bych potřebovala 109,- Kč na vstupenku a buďto lístek na metro nebo legitimaci na MHD.  Pokud děti chtějí, zakoupím Pop Corn z třídního fondu. Prosím, dejte vědět přes notýsky, pokud některé dítko Pop Corn nemůže.

Prosím, nosíme převlečení na ven (tepláky, kdo uzná za vhodné i šusťákové a tělocvik do tělocvičny ).

Děkuji za spolupráci a přeji příjemně prožitý svátek a volno.

21.9.2018

připomínám pro ty, kteří se nezúčastnili třídních schůzek, aby si přišli vyzvednout hesla do bakalářů, dali do skříněk dětem oblečení na nastávající sychravé dny. Na hřišti se můžeme i umáčet, ušpinit a třídu máme krásně čistou. Také již děti přinesou do třídy tělocviky, tedy: triko, tepláky či kraťasy, obuv do tělocvičny.

Děti krásně chodí do třídy samy, tedy ke skříňkám s nimi můžete jít, pomoci jim je otevřít a případně uklidit, ale dál už to zvládneme, jsme velcí šikulíni.

Přeji hezký, i když uplakaný týden.

12.9.2018

prosím o kontrolu notýsků, které utvrdíte  podpisem. Dne 19.9.2018 vás zveme na třídní schůzky v 17.30 hod. do jídelny školy a po zahájení se přesuneme na krátkou schůzku do naší přípravné třídy. Děti mají o této schůzce informaci v žákovských knížkách. Prosím též podepsat.

Přeji hezké slunečné dny.

5.9.2018

zdravím všechny rodiče dětí z přípravné třídy v novém školním roce.

Děti si zatím vedou velmi dobře a postupně  z nás začínají být pilní předškoláčci. Prosím, v průběhu týdne ještě doplnit vše potřebné do kufříků, i když je to finančně náročnější, v příštím školním roce jako když je najdeme.

Děti dnes dostaly klíčky od šaten. Prosím, klíček zaplatily zatím pouze tři z vás, tedy paní hospodářce Vladykové (dveře vedle sborovny) o 60,- Kč, jako vratnou zálohu. Děti mají na klíčky šňůrky, někdy je třeba pořídit lepší kroužek na klíč, aby nevypadl!

Prosím, VELMI NALÉHAVĚ: OMLOUVAT děti ráno před vyučováním, nebo ještě, pokud víte, den předem!! Postačí SMS mě na mobil, nebo emailem.

Naléhavá prosba: prosím, pokud děti ještě nemají  dva notýsky, je nejvyšší čas! V průběhu příštího týdne je budeme potřebovat. Také prosím obalit všechny sešitky, co děti dostanou.

Prosím, kontrolujte dětem průběžně aktovky, budou dostávat domů písničky a některé básničky, aby si je doma mohly s vámi opakovat (ne učit zpaměti), prosím průběžně i o kontrolu notýsků.

Co se týká penálů: ořezáváme tužtičky, postupně si zvykáme mít penál v pořádku. pokud se mohu přimluvit:  téměř u všech dětí je lepší mít silnou tužku s výřezy, nebo Stabilo Easy Ergo. Pozor! Pro leváky i pro praváky!Je trochu dražší, ale tužka je velmi kvalitní, vydrží, neláme se a co hlavně: dětem se velmi dobře drží.

Prosím, dávejte dětem buď s sebou do školy větší svačinky, nebo dohlédněte, ať snídají. Děti se už ráno  před vyučováním pouští do jídla. Pokud zůstávají déle v družině, mohly by mít odpoledne hlad.

Pokud máte doma polštářek na koberec, bude se hodit. Děti si rády někdy pohoví a odpočinou.

Jsou z nás už šikovní předškoláci, blíží se čas, kdy se ráno rozloučíme a zamáváme za dveřmi školy. Dál už do třídy trefíme sami!

Začátky ve škole jsou pro děti, ale věřím, že i pro rodiče namáhavé a náročné. Proto je třeba být trpěliví a mít na paměti, že s úsměvem jde vše lépe.