Informace přípravné třídy : zde

Milí rodiče,

s radostí vám oznamuji, že jsme na Jarmarku vybrali, hlavně díky vám krásných 1400,- Kč! Nějakou menší částku věnujeme do školy na úhradu krásnějších tónů zvonění z hodiny na hodinu pro OSU a zbytek je pro nás. 🙂 Určitě za část peněz uhradím občerstvení na besídku, která je 18. 12., a zbytek necháme na to, co se během druhé poloviny školního roku vyskytne.

Děkuj všem rodičům za součinnost a spolupráci a těm rodičům, kteří se podíleli na organizaci Jarmarku a výrobě dárečků děkuji pomněnkově. 😳

Přeji vám co nejklidnější předvánoční čas a těším se na besídku.

4.12.2019

připomínám 10.12. Divadlo Kampa. Prosím, noste 60,- Kč, ten, kdo ještě nepřinesl. vzhledem k tom, že divadlo začíná v 9:00 hod., je třeba odejít již od školy v 7 : 45 hod. Prosím vás o včasný příchod do školy.  Děti ať zůstanou u skříněk oblečené a s připravenými batůžky, ve kterých bude svačina, pití, čip a klíč. Návrat bude mezi 12: 00 hod. a 12: 30 hod. Děti odvedu na oběd a do družiny.

Děkuji a přeji hezké adventní dny.

Dobrý den,

připomínám informace ohledně nadcházejících akcí třídy:

dne 4.12.2019 se koná v 16:00 hod. na venkovním hřišti Jarmark. Děti pouze s rodiči budou uvolněny z družiny a mohou na Jarmarku prodávat výrobky naší třídy. Děti, které nebudou mít na Jarmarku rodiče, budou v družině „D“.

Dne: 6.12. se koná přednáška Prales Dětem, můžete nosit 40,- Kč.

Mějte hezké adventní dny.

Dobrý den,

připomínám informace o akcích, které nás čekají do konce roku, o kterých jsme hovořili na třídních schůzkách:

Dne 20.11.2019 poslední let Broučků.

Dne 21.11. výlet do modřanské Husovy knihovny. S sebou batůžek se svačinou a čipem a penězi.

Dne 27.11. odevzdáváme za přípravnou třídu vánoční stromek do školní soutěže. Prosím, kdo by mohl (z řad tatínků) vytvořit stromek, budu ráda, když mi dáte vědět přes sms zprávu.

Dne 3.12. bude zde ve škole vánoční focení.

Dne 4.12.se budou konat Vánoční trhy v 16:00 hod. Děti v doprovodu rodičů  mohou na trhu pomoci výrobky prodávat. Trhy končí v 18:00 hod.

Dne 5.12. se na nás přijde podívat Mikuláš. 🙂

Dne 6.12. máme přednášku od neziskové organizace Nepz.

Dne 10.12. jdeme do divadla Kampa.

Dne 16.12. budeme s výtvarnicí tvořit Vánoční svícínky.

dne 18. 12. máme vánoční nadílku a besídku pro rodiče.

Zdravím a přeji hezké dny.

13.11.2019

Dobrý den,

dne 13.11.2019 v 17:30 hod. se konají konzultace. Sejdeme se v Přípravné třídě na krátkou společnou poradu a pak podle potřeby lze uskutečnit jednotlivé konzultace.

Děkuji, těším se na vás.

22.10.2019

Máme zde opět vši. Prosím, umyjte dětem důkladně hlavy. 😉

Děkuji.

8.10.2019

Dobrý den,

máme tu opět vešky. Paní uklizečka trpělivě čistí koberec i gaučík, pereme polštářky a stále nám tu běhají. Prosím, abyste opravdu pečlivě prohlíželi hlavičky, případně preventivně umyli dětem vlásky šamponem proti vším! Děkuji. Prosím o zálohu 65,- Kč na divadlo na Kampě, kam se chystáme 10.12.2019. Fakturu jsem již měla poslat, prosím moc o úhradu co nejdříve. 🙂

Děkuji a přeji hezké podzimní dny.

2.10.2019

Děkuji všem rodičům z přípravné třídy za ovoce. Měli jsme hezké dopoledne plné sladkého mlsání.

23.9.2019

Dobrý den,

jak bylo schváleno na třídních schůzkách, do fondu SRP můžete nosit částku 550,- Kč, paní hospodářce Vladykové, ( nejlépe v ranních hodinách, když vedete děti do školy), nebo na účet SRPu. Částka by měla být uhrazena do konce měsíce října. Jak bylo řečeno, částka slouží jako odměny pro děti při svátečních příležitostech, děti mají z těchto peněz zhotovenu stříšku na pískoviště a mnoho dalších hmotných věcí. Platbu je možné po domluvě uhradit na dvakrát.

Příští týden budeme mít téma: „Moje zahrádka“ a budeme se zaobírat nejen plody podzimu. Prosím, pokud můžete, budeme rádi za ovoce, ale i zeleninu a to i cizokrajného původu! Budeme ochutnávat a zkoumat. 🙂

Prosím, pokud ještě děti nemají nějaké pomůcky, je na čase je donést. Práce nám jde pak hezky od ruky a děti nejsou stresované. MOC VÁS PROSÍM O KONTROLU NOTÝSKŮ. Děti je někdy s sebou nemají, a tak vznikají komplikace s informacemi.

Zvažte množství hraček nošených dětmi do školy. Někdy nám naskáčou do batůžku snad všechny hračky, které máme… 😉

Přeji vám hezké, podzimní dny.

11.9.2019

zdravím všechny rodiče přípravné třídy v podzimním čase. Ačkoliv nám venku trochu ráno a k večeru již přituhuje, ve třídě je milo a veselo! Děti už krásně zvládají školní organizaci a vznikají nám krásná přátelství, společné hry a činnosti. Při vyučování zvládáme udělat mnoho práce, ale také si pěkně vyhrajeme.

Pro ulehčení a plynulost výuky by bylo třeba, aby všechny děti měly již tělocvik v sáčku na tělocvik a v něm: nafouknutý míč, švihadlo, tenisky do tělocvičny, tepláky a triko.

V kufříku na výtvarnou výchovu by mělo být kromě výtvarných potřeb také  jedno triko nebo zástěra proti ušpinění a hadřík na utření štětce.

Prosím, kontrolujte dětem penály a v nich ořezané tužky!

Pokud budete potřebovat, za tímto účelem můžete s dětmi ráno do třídy, tyto věci zkontrolovat.

Děti krásně chodí do třídy samy, tedy ke skříňkám s nimi můžete jít, pomoci jim je otevřít a případně uklidit, ale dál už to zvládneme, jsme velcí šikulíni.

Naléhavá prosba: prosím, pokud děti ještě nemají  dva notýsky, je nejvyšší čas! V průběhu příštího týdne je budeme potřebovat.

Prosím, kontrolujte dětem průběžně aktovky, budou dostávat domů písničky a některé básničky, aby si je doma mohly s vámi opakovat (ne učit zpaměti), prosím průběžně i o kontrolu notýsků.

Začátky ve škole jsou pro děti, ale věřím, že i pro rodiče namáhavé a náročné. Proto je třeba být trpěliví a mít na paměti, že s úsměvem jde vše lépe.

Srdečně vás zvu na třídní schůzky, dne 18.9. 2019 a to od 17:30 hod. začínáme ve školní jídelně schůzkou se zástupci SRPu a pokračujeme třídními schůzkami v 18:00hod., kde se mimo jiné dozvíte chystané akce na toto pololetí.

Přeji vám hezké, ještě stále slunečné dny.