Přípravná třída

//Přípravná třída
Přípravná třída 2018-01-24T12:00:59+00:00

Základní informace pro přijetí a docházce do přípravné třídy : zde——-

—————————–

24.1. 2018

V pátek, 26.1. v den voleb budeme dopoledne trávit v družině na chodbě v přízemí u tělocvičen a to v předprázdninovém režimu. Děti již nejdou do třídy, jelikož ta bude vyklizena a chodby se budou připravovat na volby. Pokud máte v plánu s dětmi navštívit např. lékaře, v tento den je na to vhodná doba.

Prosím, kontrolujte dětem penály a doplňujeme: ořezané tužky a pastelky, gumy, popř. tuž, pokud děti nemají a také tužkové lepidlo.

23.1.2018

Prosím, dejte dětem do skříněk oblečení na ven, nejlépe šusťákové kalhoty. Abychom mohli vyrazit na očekávaný sníh.

Ve středu 31.1. budou děti dostávat „vysvědčení“ v podobě pochvalných listů, hezky si konec pololetí spolu užijeme a trochu i oslavíme „šampaňským“.

15.12.2017

Prosím rodiče o trochu cukroví už ve středu, abychom to na besídce mohli již mlsat. Na besídku vás srdečně zveme ve čtvrtek 21.12. hned v 8.00hod. Pokud budete moci zůstat hodinu, zazpíváme si spolu u stromečku.

Příští týden vyklízíme skříňky, v pátek je necháváme otevřené, aby se mohly přes prázdniny uklidit.

11.12.2017

Dobrý den,

posílám domů tělocviky, přes vánoční prázdniny je vyperte a pošlete zase zpět. Kdo se ve škole fotil, zaplaťte prosím paní hospodářce 250,- Kč a s dokladem přijďte ke mě, vydám vám fotky. Jsou krásné.

1.12.2017

Nosíme tužkové lepidlo a nůžky. budeme s nimi pracovat. Také ubrousky na svačinu některým dětem chybí. Mají pak špinavé lavice od jídla a mastné pracovní listy.

30.11.2017

 

Děkuji všem rodičům, kteří pomáhali na vánočním trhu a přispěli finanční částkou. Vybralo se krásných 600,- Kč! S dětmi jsme se usnesli, že přidáme do společné školní pokladny na pomůcky pro děti 100,-Kč a zbytek necháme na vánoční besídku. Stále je ve hře dřívější termín, pokud byste chtěli. Pilně se učíme básničky a písničky, děti mají za úkol se je učit s vámi doma. Prosím toho, kdo by měl možnost zapůjčit umělý stromek, aby se přihlásil. Do 22.11. bude stromek zase zpět doma. Přeji krásný adventní čas.

24.11.2017

Zdravím všechny rodiče. Včera se nám v knihovně moc líbilo, květiny si děti odnesly krásné a doufám, že domů je odnesly celé a v pořádku. Ryba se nám také povedla, šupinky má z našich fotek. Čeká nás vánoční trh, pracujeme usilovně na cukrových hradech, děti jsou moc šikovné a spolu si i pomáhají!

Usilovně zkoušíme písničky a básničky na besídku, doufejme, že se podaří. Byl zde návrh udělat besídku dříve, i to bychom stihli. Dejte prosím přes notýsky vědět, zda byste chtěli dřívější termín?

Mám velikou prosbu: pokud někdo z vás má umělohmotný stromek, budeme za něj rádi. Na vánoční svátky jej máte zpátky. Odstrojíme ho poslední den před prázdninami.

Připomínám, prosím, každý aby koupil dáreček, nejlépe univerzální, aby se líbil i děvčatům, i chlapcům, v hodnotě do 100,-Kč. Pokud chcete ještě dát dáreček někomu konkrétnímu, (kamarádi mezi sebou), je to možné. Ode mne dostanou ještě jeden dárek, který koupím z třídního fondu.

Je možné, že budou zrušeny dílničky na výrobu věnců. Je moc akcí a asi bychom je nestihli. Také je problém s počtem dětí, je nás málo a akce by se agentuře nevyplatila. Vše je v jednání, je možné, že se dílny jen posunou. V případě, že nebudou, zbude ve třídním fondu ještě dost peněz na druhé pololetí.

Doufám, že si přijdete nakoupit krásné hrady, moc se povedly a mohou zdobit vánoční stoly. Přeji krásný advent.

 

9.11.2017

Prosím o noviny a fotografie v co nejkratším termínu! Příští týden musíme již rybu vytvářet! Děkuji.

7.11. 2017

Děti dostaly do notýsků důležité sdělení. Prosím o podpisy. Do druhých, „hodnotících“ notýsků děti dostaly měsíční hodnocení za měsíc říjen. Rovněž prosím o podpisy. Prosím, kontrolujte dětem aktovky. Děti dostávají domů básničky a písničky nikoliv k učení, ale k pročítání s rodiči. Vyskytly se ve třídě vešky. Kontrolujte dětem hlavičky.

 

17.10.2017

Dnes jsme měli na návštěvě paní Mgr. Simonidesovou, která pořádá grafomotorické kurzy pro děti, a tak nám přišla povyprávět o správném úchopu tužky, a také nám ukázala psací náčiní, které se dobře dětem drží. Téměř u všech dětí je lepší mít silnou tužku s výřezy, nebo Stabilo Easy Ergo. Pokud se podíváte na webové stránky, je tam i pro leváky. Pokud má někdo zájem, mohu vám dát výklad. Mám přesné instrukce, kdo z dětí potřebuje konkrétně jakou psací pomůcku. Budeme o tom ještě hovořit i na schůzkách po vypracování Plánů osobní podpory. Bylo by však dobré tužtičky co nejrychleji dětem zakoupit, čas nám běží a dětem se pak píše o mnoho lépe.

V pátek 20.10. budou ve škole volby, tedy se svezeme autobusem do Modřanské Husovy knihovny, kde nám paní knihovnice podají výklad o knihách a ukáží i staré tisky. Dejte dětem pouze batůžky se svačinou a vodou, pokud bude pršet tak i nepromokavé bundy a legitimaci MHD. Půjdeme se pak podívat na labutě a racky k Vltavě. Děti mají zápisy v notýscích, mají je dát k podpisu. Zpět se vrátíme na oběd v obvyklém čase, kdy končí vyučování.

9.10.2017

Dobrý den,

Mám pro vás akce na dva měsíce:

18.10. k nám přijde pan Jeglík, který nám bude vypravovat o životě v pralese, o unikátních zvířatech, a také o tom, jak je možné prales, ale i oceán chránit a jak to vše ovlivňuje i naše životní prostředí. Přednášku uhradím ze třídního fondu.

22.11. od  15.30 hod. se koná poslední let Broučků. Je to akce pro rodiče i děti, pokud chcete přijít s lampionky a poslechnout si vánoční písničky, budete vítáni.

23.11.2017 se půjdeme podívat do modřanské knihovny a děti budou mít možnost si pod vedením zhotovit skleněný šperk, nebo i květinu. Jednu květinu v ceně 50,- Kč dětem zaplatím z fondu, další květiny si děti mohou koupit za své penízky. Doporučuji dát dětem pár korun, jsou to moc hezké dárečky a děti mívají veliký zájem.

29.11. se konají Adventní trhy, na které budeme zhotovovat spolu s dětmi výrobky. O této akci vás budu dodatečně informovat. Přeji hezké sychravé dny.

27.9.

Prosím rodiče, kteří mají zájem o rozvrh hodin, o kterém jsme hovořili na třídní schůzce, aby si pro něj ke mě došli. Mám jej připravený.

Prosím, podepisujte dětem žákovské knížky! V kolonce sdělení jsou důležité informace. Děkuji

26.9.

Dobrý den,

v příštím týdnu nás navštíví ve škole reportéři ČT. Děti dostaly pro rodiče k podpisu písemný souhlas. V případě nesouhlasu bude vaše dítě mimo kamery, i když se bude účastnit výuky. Prosím o souhlasy zítra, nejpozději v pondělí.

Prosím, dávejte dětem ráno buď s sebou do školy větší svačinky, nebo dohlédněte, ať snídají. Děti mají ráno hlad hned po příchodu do školy.

Nosíme nůžky, které dáme do krabiček.

22.9.2017

Naléhavá prosba, kdo ještě nemá dva notýsky, noste je. Na konci září budu psát hodnocení a u některých dětí nemám do čeho. Děti jsou pak smutné, že nedostanou razítka a psaní od paní učitelky. Přeji hezké dny i přes uplakané počasí.

Kdo ještě nemá Záznamový sešit na omluvenky, prosím, přihlaste se! Nemají ho všechny děti, podle mých počtů ještě chybí pěti dětem. Prosím, tyto sešity obalit. Děkuji a přeji všem hezké podzimní prázdniny.

18.9.2017

 

zdravím všechny rodiče dětí z přípravné třídy v novém školním roce. Připomínám dne 20.9. třídní schůzky. Děti mají zprávu v záznamovém notýsku, nebo ti, kteří ještě nemají školní notýsky, v malém notýsku. Děti mají za úkol dát doma notýsek podepsat.

Dne 29.9. bude ve škole probíhat enzymové čištění potrubí, tedy děti mají den ředitelského volna.

Jsou z nás pilní předškoláčci, děti dostaly do krabiček  ve třídě pomůcky na výtvarnou výchovu, ale do částky 200,- Kč, kterou jste platili, se nevešly nůžky, voskové pastely a anilinové barvy. Prosím, v průběhu září ještě tyto zbývající pomůcky dokoupit do kufříků. V příštím školním roce jako když je najdeme.

Začátky ve škole jsou pro děti, ale věřím, že i pro rodiče namáhavé a náročné. Proto je třeba být trpěliví a mít na paměti, že s úsměvem jde vše lépe.