Základní informace pro přijetí a docházce do přípravné třídy : zde——-

—————————–

12.3.2019

Včera se nám divadlo velmi líbilo, počasí se povedlo a i přes dlouhou cestu jsme si výlet krásně užili. 🙂 Další akce následuje v den školních příprav na Ples. Tedy v pátek, dne 22.3.2019 jdeme do kina na Transylvánie č.3  Prosím, již můžete nosit 110,-Kč, což je cena vstupného. Tento den dejte dětem opět batůžek se svačinou, legitimaci na MHD, pití, čip a klíče. Vracet se budeme po konci vyučování, tedy kolem 12:00 hod. do družiny. Přeji hezké, i když sychravé dny.

4.3.2019

zdravím vás v před jarním čase. Dne 11. 3. 2019 jdeme do divadla Kampa na představení Malý Princ. Jelikož je to delší cesta, ale o to krásnější představení, vybavte děti nejnutnějším: batůžek se svačinou (nejlépe bez jogurtů a jídlem, které se může rozmačkat), pitím, dvěma jízdenkami na cca hodinu cesty, nebo legitimací na MHD, čip a klíče. Cena je pro rodiče, kteří PŘISPĚLI NA JARMARKU NA NAŠE SVÍCÍNKY pouze 60,- Kč, jinak 120,- Kč. POZOR- vracíme se cca ve 12:30 hod. na oběd a do družiny. Mějte hezké teplé dny.

24.1.2019

Zdravím všechny rodiče dětí přípravné třídy v novém roce. Dne: 31. 1. 2019 budeme mít u nás ve třídě pololetní VYSVĚDČENÍ. 😛 . proto si děti přinesou průhledné desky na vysvědčení. Uděláme si hezké dopoledne a odměníme se jedničkami za pololetní práci.  😉 V pátek 1.2.2019 jsou pololetní prázdniny.

Od 11. 2.2019 do 15.2.2019 máme jarní prázdniny.

V případě, že žádáte o uvolnění dětí na více než dva dny z důvodu rodinného pobytu, stáhněte si prosím formulář na stránkách školy, v kolonce formuláře ke stažení. Žádost bude předána panu řediteli ke schválení.  😉

Prosím o kontrolu penálů, ztrácí se nám hlavně obyčejné tužky. Prosím, ořezat s dětmi pastelky a tužky, usnadní se nám práce, která začíná být více u stolečků.

V březnu máme předběžně zamluvené divadelní představení v Divadle Kampa a to na Malého Prince. Informace ještě upřesním.

Přeji hodně klidných dní.

13.12.2018

zdravím naposledy v tomto školním roce. Na Vánočním jarmarku jsme vybrali krásných 2230,- Kč! Na Vánoční besídku dětem zajistím  občerstvení (kromě cukroví, o které vás prosím ) a zbude i na malý sponzorský dar. Zbylé peníze použiji na pomůcky na druhé pololetí. Děkuji všem rodičům za pomoc a finanční podporu pro naší třídu! Děti mají v aktovkách program na vánoční besídku, mohou vám doma zazpívat. Těším se na vás.

S pozdravem a přáním hezkého již třetího adventního víkendu. Martina Vitáková

11.12.2018

zítra v 16: 00 hod. budou pro rodiče hrát a zpívat žáci naší školy a děti z přípravné třídy se také předvedou. Rádi vás tam uvidíme, přijďte nás podpořit.

Ve čtvrtek 20.12.2018 budeme rádi, když se přijdete podívat na krátké pásmo, které jsme pro vás secvičili a to ráno v 8: 00 hod. Pokud si vyšetříte dvacet minut, budeme se těšit! Prosím každého, pokud by mohl přinést malou krabičku cukroví nebo nějakých dobrot, abychom měli besídku kompletní. 🙂 Kdo bude mít trochu více času, můžeme si společně zazpívat koledy a rozbalit dárečky pod stromečkem. Pro děti budu mít malou drobnost pro každého a vás bych prosila, abyste přinesli jeden malý dáreček, nejvýše kolem 100,- Kč neutrálního formátu (aby se dal dát hochovi i děvčeti). Pokud by se vám chtělo, můžete ještě pod stromeček dát dáreček pro kamaráda, kamarádku, podle přání a domluvy s vašimi dětmi.

Tento týden se nám podařilo dokončit záznamové listy! Prosím, přijďte si po vánočních svátcích zapsat termíny individuálních konzultací, které bychom uskutečnili ve druhém týdnu v lednu roku 2019.

Těším se na společné setkání dne 20.12. 2018 a pokud se neuvidíme, přeji vám co nejkrásněji prožité vánoční svátky a mnoho sil a zdaru do Nového roku 2019.

3.12.2018

Dne 12.12.2018 od 16 : 00 hod. bude ve škole Vánoční Jarmark, na který jste srdečně zváni. Děti si vyzvednu z družiny před 16 : 00 hod. a povedu je na Jarmark, kde si je můžete vyzvednout. Těším se na setkání a doufám, že dorazíte všichni. Přeji hezké předvánoční dny.

16.11.2018

 

Zdravím rodiče z přípravné třídy. V nadcházejícím týdnu nás čeká více akcí. Ve čtvrtek 22.11. jdeme do Modřanské Husovy knihovny vyrábět skleněné květiny. Pojedeme autobusem, tedy děti budou mít v batůžku kromě svačiny, čipu s klíčkem a pitím také legitimaci na MHD. Návštěvu knihovny spojíme s procházkou u Vltavy a pokud budete chtít, můžeme nadrobit kačenkám a labutím starý chléb, který mohou mít děti v krabičce s sebou- nejlépe nakrájený. Dětem uhradím jednu květinu za 70,- Kč a pokud budete chtít, mohou mít děti s sebou kolem 100,- Kč na druhý dáreček. Zpět se vracíme do družiny na oběd v obvyklou hodinu, kdy končí vyučování. Paní výtvarnice je v knihovně do večera cca do 19: 00 hod. k dispozici, tedy pokud se chcete zastavit ještě s dětmi něco vyrobit, nebo zakoupit,  je zde možnost.

Další kulturní akcí bude divadlo s názvem : „Obsazená židlička“, které zde ve škole vede paní vychovatelka Černá a zahrají nám ve středu představení: „O Hadříkovi z Kýblu“. 🙂 Představení je zde ve škole a pokud by herci dostali od každého 10,- Kč, budou rádi. Prosím tedy rodiče o součinnost a 10,- Kč na středu.

 

Prosím všechny rodiče, aby pozorně četli prohlášení, které jsem po dětech poslala. Pokud vaše dítě půjde z vyučování samo, platí to  v případě, že nepůjdou do družiny, je třeba napsat tuto formulaci, kterou děti dostaly do notýsků.

Prosím o vyjádření z poraden a logopedie, o kterém jsme hovořili na třídních schůzkách!

V příštím týdnu také budeme již vytvářet betlém, a také již začneme tvořit naše výrobky, které budeme prodávat na trzích. Za utržené peníze zařídím dětem občerstvení na školní besídku! Tedy vás prosím alespoň o skleničky a nějakou ozdobu na ni také snad najdete. Svíčky a pár ozdob mám, leč pro všechny děti ozdoby nestačí. Vyúčtování dostanete na konci pololetí, ale již teď jsme na cca 1000,- Kč, za květiny utratím 770,- Kč, na dáreček pro děti k vánocům mi zbývá cca 20,- Kč pro každé dítě. Tedy již moc ve fondu nezbývá!

Připomínám placení příspěvku v částce 550,- Kč do fondu SRP nejlépe paní hospodářce, kdo ještě neuhradil. Částku je možné uhradit i ve dvou splátkách.

Přeji krásný revoluční víkend.

 

 

13.11.2018

Zdravím rodiče z přípravné třídy. Zítra, tj. 14.11. 2018 vás ráda uvidím na konzultacích a krátké třídní  schůzce, kde si povíme hlavně něco o nadcházejících akcích…ano, již předvánočních!  🙂 Na vánoční jarmark jsem vymyslela letos svícínky, na které jsem se nechala inspirovat obrázky na Google: zadala jsem si: výroba svícnů ze zavařovacích sklenic. Svíčky jsem již zakoupila, ale aby výrobek nebyl tak drahý a dal se snadno prodat, prosím vás moc hezky o pomoc: potřebovala bych od vás cokoliv, co bude vaše dítko chtít do svícnu dát, jak ho ozdobit. Lýko, provázek, hrst fazolí do svícnu, nebo směs čočky a fazolí, ozdobný papír, starší krajku, ozdobný hezký barevný hadřík, třpytky, a také zavařovací sklenici. Prosím o širší a menší sklenici od každého.

Za tuto součinnost budu moc ráda a za odměnu se vám na vánočních stolech rozsvítí krásné, ručně vyráběné svícínky.

Chtěla bych vás ještě požádat, pokud někdo má možnost přinést velikou sklenici od okurek. Tu největší. Ještě jsme dostali úkol, jako každý rok, vyrobit betlém. Tento Betlém vyrobí všechny třídy a nejhezčí se vyhodnotí. Vymyslela jsem netradiční Betlém, také ze sklenice, právě té největší od okurek. Měl by někdo možnost ji přinést?

Mám pro vás nemilou, čerstvou zprávu: zase je tu máme, prosím, zkontrolujte dětem hlavičky, raději, jako prevenci, umyjte dětem hlavičky šamponem proti vším, pomáhá olejíček Tea Tree.

Další si řekneme zítra, na třídní schůzce, na kterou jste srdečně zváni.

Přeji krásné dny.

5.11.2018

zdravím všechny rodiče dětí z přípravné třídy. Výlet do Šestajovic se moc vydařil, kromě výroby čokolády jsme viděli zvířátka a mohli jsme si je i pohladit. Měli jsme štěstí i na malá selátka a kůzlátka.

Dne 14.11.2018 v 17: 30 hod. se těším na konzultační hodiny, kde vás v krátkosti seznámím s nadcházejícími chystanými akcemi a po té se krátce budu věnovat postupně všem rodičům. Prosím všechny rodiče alespoň na malou chvíli o účast. Děkuji a přeji krásné sychravé dny.

25.10.2018

zdravím v podzimním čase. Ačkoliv je venku sychravo, ve třídě je milo a veselo! Děti už krásně zvládají školní organizaci a vznikají nám krásná přátelství, společné hry a činnosti. Při vyučování zvládáme udělat mnoho práce, ale také si pěkně vyhrajeme.

Pro ulehčení a plynulost výuky by bylo třeba, aby všechny děti měly již tělocvik v sáčku na tělocvik a v něm: nafouknutý míč, švihadlo, tenisky do tělocvičny, tepláky a triko.

V kufříku na výtvarnou výchovu by mělo být kromě výtvarných potřeb také  jedno triko nebo zástěra proti ušpinění a hadřík na utření štětce.

Prosím, kontrolujte dětem penály a v nich ořezané tužky!  

Pokud budete potřebovat, za tímto účelem můžete s dětmi ráno do třídy, tyto věci zkontrolovat.

Zvažte množství hraček nošených dětmi do školy. Někdy nám naskáčou do batůžku snad všechny hračky, které máme… 😉

Ve dnech 29. a 30. 10. 2018 máme podzimní prázdniny.

5. 11.2018 pojedeme na první větší, i když polodenní výlet na do Šestajovic (Svíčkárna ) leč na výrobu čokolády.  Čeká nás odlévání (kvalitní ) čokolády opět kvalitními ingrediencemi a další zajímavé činnosti. Tato čokoláda je bez PALMOVÉHO tuku a bez LEPKU. Možno přečíst na webu: www.rodas.cz. Dále se podíváme na místní farmu a potěšíme se se zvířátky.

Tento den se sejdeme ve třídě v obvyklou ranní hodinu, tedy v 8: 00 hod. S sebou do batůžku: svačinu, pití, ČIP A KLÍČE ! Pokud děti budou mít zájem, podíváme se i do obchůdku se svíčkami, možno tedy děti vybavit pár korunkami na zakoupení maličkosti. Pokud víte, že vaše dítě mívá problém v autobuse s nevolností, můžete mu ráno aplikovat Kinedril.

Vybírat budu 250,- Kč, které můžete posílat nebo nosit koncem příštího týdne. Peníze jsou určeny na dopravu a úhradu dílen. S sebou si děti odnesou výrobky, tedy překontrolujte batůžek.  Pokud některé dítě nepojede a bude mít výlet uhrazen, vrátím vám pouze  část peněz, neboť jsou rozpočítány finance na celý autobus. Při plném počtu dětí malý obnos peněz zbude a ty použiji na spolu úhradu další akce.

Návrat do družiny bude o něco pozdější, (cca 13: 30 hod.) ale oběd tento den děti stihnou.

Zdravím a přeji všem klidné podzimní dny.

 

 

8.10.2018

zdravím v měsíci říjnu. Podzim je v plném proudu a my už jsme zvládli poprvé malý výlet do kina. Dětem se film líbil a byly moc šikovní. Za odměnu mlsaly zdravě a tyčinky jim moc zachutnaly!

Prosím všechny rodiče, pokud mohou, o jeden kousek ovoce nebo zeleniny, třeba i cizokrajné. Tento týden máme téma : Co roste na zahrádce.  Tedy by se nám jeden kus ovoce moc hodil. Budeme zkoumat chuť, vůni a ručkama také, zda je to měkké, nebo tvrdé.

Všechny děti již mají ve třídě pytlík s tělocvikem (tričko, tepláky, obuv do tělocvičny, švihadlo a nafouknutý míč).

Přeji krásné podzimní dny.

 

27.9.2018

příští pátek, dne 5.10.2018 jdeme do kina Galaxie (Háje). S sebou budou mít děti tento den pouze výletní batůžek s pitím, svačinou a bačkorami.  Do středy bych potřebovala 109,- Kč na vstupenku a buďto lístek na metro nebo legitimaci na MHD.  Pokud děti chtějí, zakoupím Pop Corn z třídního fondu. Prosím, dejte vědět přes notýsky, pokud některé dítko Pop Corn nemůže.

Prosím, nosíme převlečení na ven (tepláky, kdo uzná za vhodné i šusťákové a tělocvik do tělocvičny ).

Děkuji za spolupráci a přeji příjemně prožitý svátek a volno.

21.9.2018

 

připomínám pro ty, kteří se nezúčastnili třídních schůzek, aby si přišli vyzvednout hesla do bakalářů, dali do skříněk dětem oblečení na nastávající sychravé dny. Na hřišti se můžeme i umáčet, ušpinit a třídu máme krásně čistou. Také již děti přinesou do třídy tělocviky, tedy: triko, tepláky či kraťasy, obuv do tělocvičny.

Děti krásně chodí do třídy samy, tedy ke skříňkám s nimi můžete jít, pomoci jim je otevřít a případně uklidit, ale dál už to zvládneme, jsme velcí šikulíni.

Přeji hezký, i když uplakaný týden.

12.9.2018

prosím o kontrolu notýsků, které utvrdíte  podpisem. Dne 19.9.2018 vás zveme na třídní schůzky v 17.30 hod. do jídelny školy a po zahájení se přesuneme na krátkou schůzku do naší přípravné třídy. Děti mají o této schůzce informaci v žákovských knížkách. Prosím též podepsat.

Přeji hezké slunečné dny.

5.9.2018

zdravím všechny rodiče dětí z přípravné třídy v novém školním roce.

Děti si zatím vedou velmi dobře a postupně  z nás začínají být pilní předškoláčci. Prosím, v průběhu týdne ještě doplnit vše potřebné do kufříků, i když je to finančně náročnější, v příštím školním roce jako když je najdeme.

Děti dnes dostaly klíčky od šaten. Prosím, klíček zaplatily zatím pouze tři z vás, tedy paní hospodářce Vladykové (dveře vedle sborovny) o 60,- Kč, jako vratnou zálohu. Děti mají na klíčky šňůrky, někdy je třeba pořídit lepší kroužek na klíč, aby nevypadl!

Prosím, VELMI NALÉHAVĚ: OMLOUVAT děti ráno před vyučováním, nebo ještě, pokud víte, den předem!! Postačí SMS mě na mobil, nebo emailem.

Naléhavá prosba: prosím, pokud děti ještě nemají  dva notýsky, je nejvyšší čas! V průběhu příštího týdne je budeme potřebovat. Také prosím obalit všechny sešitky, co děti dostanou.

Prosím, kontrolujte dětem průběžně aktovky, budou dostávat domů písničky a některé básničky, aby si je doma mohly s vámi opakovat (ne učit zpaměti), prosím průběžně i o kontrolu notýsků.

Co se týká penálů: ořezáváme tužtičky, postupně si zvykáme mít penál v pořádku. pokud se mohu přimluvit:  téměř u všech dětí je lepší mít silnou tužku s výřezy, nebo Stabilo Easy Ergo. Pozor! Pro leváky i pro praváky!Je trochu dražší, ale tužka je velmi kvalitní, vydrží, neláme se a co hlavně: dětem se velmi dobře drží.

Prosím, dávejte dětem buď s sebou do školy větší svačinky, nebo dohlédněte, ať snídají. Děti se už ráno  před vyučováním pouští do jídla. Pokud zůstávají déle v družině, mohly by mít odpoledne hlad.

Pokud máte doma polštářek na koberec, bude se hodit. Děti si rády někdy pohoví a odpočinou.

Jsou z nás už šikovní předškoláci, blíží se čas, kdy se ráno rozloučíme a zamáváme za dveřmi školy. Dál už do třídy trefíme sami!

Začátky ve škole jsou pro děti, ale věřím, že i pro rodiče namáhavé a náročné. Proto je třeba být trpěliví a mít na paměti, že s úsměvem jde vše lépe.