Přípravná třída

//Přípravná třída
Přípravná třída2018-06-21T07:42:18+00:00

Základní informace pro přijetí a docházce do přípravné třídy : zde——-

—————————–

21.6.2018

V příštím týdnu nás čeká úklid a předávání třídy na další školní rok. Tedy vás prosím o velikou igelitovou tašku, do které se vejdou věci ze skříněk a ty, které budou třeba.

Pozor, důležité je přinést poslední den, tj.29.6. desky na vysvědčení, do kterých si děti dají pochvalné listy a vám do ruky bych dala zprávu o průběhu vzdělávání za letošní školní rok! Tu bych ráda dala do rukou pouze vám, až se přijdete podívat na předávání pochvalných listů poslední den školy! Oslavíme to šampaňským a pěkně si to užijeme!

Peníze na fotky můžou děti nosit již teď. Kdo se fotil pouze na velkou fotku, přinese 35,- Kč a kdo z dětí se nechal fotit s kamarády skupinově, ten ještě přinese 25,- Kč.

Přeji hezký týden a dětem i vám krásné prázdniny a hodně sil a úspěchů pro vás i děti do nového školního roku!

Paní učitelka Martina Vitáková

14.6.2018

Pomalými kroky se blížíme do finále školního roku. Chtěla bych vás informovat, co nás ještě čeká:

zítra, tj. 15.6. 2018 nás pozvali žáci ze školní družiny k nám do školy na Divadelní představení. Vstupné je dobrovolné, tedy pokud vybavíte děti 10,-Kč, bude to dobré.

V příštím týdnu tj. od 18.6.2018 si  děti mohou nosit pouze batůžky se svačinou a pitím, budeme si hrát hry. Tedy pokud děti mají nějaké deskové hry, nebo své knihy, můžou je nosit. V pořádku je vrátíme zpět.

Pokud bude hezky, můžeme se některý den znovu vydat do Krčského lesa, kde se nám moc líbilo. Ještě upřesníme, zda se vydáme a kdy. Každopádně děti budou mít batůžek celý týden, tedy to necháme Ad hoc.

V posledním týdnu od 25.6.2018 bych vás požádala o velikou igelitovou tašku na věci ze skříňky, ze šuplíčků a případně tělocvik, který si budeme nosit domů.

Přeji hezký víkend

1.6.2018

Vážení rodiče,

výlet se nám vydařil a vcházíme do posledního měsíce školního roku. Připomínám  ještě třídní schůzky ve středu, 6.6.2018 v 17.30 hod. Jelikož nám počasí přeje velmi slunné dny, dohodli jsme se s dětmi na návštěvě Krčského lesa a to ve čtvrtek dopoledne. Využijeme laskavý stín stromů, podíváme se do mini ZOO, pohrajeme si na hřišti a možná dojde i na zmrzlinku. Dejte dětem tedy ve čtvrtek batůžek se svačinou a pitím, na oběd budeme zpět v obvyklou hodinu. Zdravím a přeji hezký víkend.

25.5.2018

Vážení rodiče,

blíží se nám konec školního roku, ale ještě nás čeká pár akcí, o kterých vás chci informovat. V úterý 29.5. se sejdeme před 8.00 hodinou jako obvykle ve třídě, děti budou vybaveny batůžky a protože to vypadá na hezké počasí, zvažte přidání pláštěnky do batůžku. Připomínám, prosím, kdo to již neudělal, odhlaste dětem na tento den oběd. S sebou na výlet připomínám větší svačinu!!! Pokud víte, že vaše dítě trpí nevolností v dopravních prostředcích, dejte dětem již ráno kynedril a informujte mne o tom, zajistím dotyčnému přední sedadlo.

V příštím týdnu nás přijde navštívit studentka Speciální pedagogiky UK. Jelikož naše škola je ke studentům vstřícná, byla jsem požádána o spolupráci a o totéž vás prosím já. Jelikož přichází v platnost zákon týkající se GDPR o  ochraně osobních dat, prosím vás o potvrzení souhlasu, který vám po dětech zasílám. Slečna studentka zde ve třídě bude anonymně s dětmi vyplňovat pracovní listy z oblasti zrakové orientace, které již  dobře známe a většinou také hezky umíme. Není se tedy čeho bát. Prosím vyplněný dotazník vrátit co nejdříve zpět.

V pátek, dne 1.6. oslavíme s dětmi jejich svátek soutěžemi, děti budou v jednotlivých třídách plnit úkoly a dojde také na odměny.

Dne 6.6. vás ještě chci pozvat na krátkou, poslední třídní schůzku, abychom se dohodli na organizaci závěru školního roku a to v 17.30 hod.

Přeji vám všem krásné teplé dny.

 

10.5.2018

Rodiče budoucích prvňáčků, kteří půjdou do naší školy, přijďte si v ranních hodinách podepsat rozhodnutí o přijetí a vyzvednout pozvánku na třídní schůzku.

Prosím, dávejte dětem na ven kraťásky, tričko, podle zvyklostí je můžete ráno namazat krémem proti sluníčku. Děti mohou nosit sluneční brýle. Každý by měl mít nafouknutý míč. Chodíme již každý den ven.

Ořezávejte prosím s dětmi pastelky a kontrolujte penály a notýsky! Prosím, zapisujte absence do ŽK!

V pondělí 14.5. vybírám 60,- Kč na Divadlo, které bude 21.5. Pokud víte, že vaše dítě tento den nebude ve škole, prosím, informujte mne. 21.5. si děti vezmou s sebou batůžky s pitím, svačinou a podle počasí i větrovkou nebo pláštěnkou. Na sebe společenské oblečení. Předpokládaný návrat je až kolem 13.00hod., děti odvedu na oběd a předám do družiny.

Přeji krásné slunečné, i když suché dny.

23.4.2018

tento týden připomínám výlet do modřanské knihovny na výrobu skleněných květin a jarních motivů jako dárek pro maminky. Dětem zaplatím každému 30,- Kč na jednu květinu, druhou si koupí samy. Bude možnost zakoupit náušničky, skleněná ručně vyráběná zvířátka, aj. Vracíme se na oběd, dejte ve čtvrtek dětem batůžek se svačinou a pitím, nepromokavou bundu.

Prosím, kontrolujte dětem penály! Jsme již velcí předškoláci, cvičíme si ruce ořezáváním tužek.

17.4.2018

Zdravím rodiče v plném proudu jara. Tento týden máme téma: Moje modrá planeta- voda. Proto se půjdeme podívat tento čtvrtek dopoledne k Vltavě na zvířátka a ptáky, kteří u naší řeky žijí. Dejte prosím dětem sportovní oblečení přiměřené počasí, batůžek se svačinou a pitím a pokud chcete, pár korunek na zmrzlinu v místní cukrárně. Na oběd se vrátíme zpět.

Dejte dětem na běhání venku do skříněk sportovní oblečení.

Jste zváni na konzultační hodiny tuto středu od 17.30 hod.

Příští týden, ve čtvrtek 26.4. jdeme do knihovny na jarní tvoření. Děti si vytvoří opět kytičku nebo jiný výrobek. V pondělí vybírám 30,- Kč a 30,- Kč jim dám ze třídního fondu.

Prosím, kontrolujte a podepisujte dětem notýsky a mějte hezké dny.

19.3.2018

Děti mohou nosit dvě vyfouknutá vajíčka, nejlépe bílá.

Velikonoční prázdniny jsou dne : 29.3.2018. Děti dostanou domů na vyprání tělocvik.

15.3.2018

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

V případě povolení odkladu povinné školní docházky je zákonný zástupce dítěte povinen se dostavit v následujícím školním roce opět k zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání, a to opět do základní školy podle svého výběru.

Pro rodiče dětí z přípravné třídy platí povinnost absolvovat zápis do 1. třídy s dětmi i tento školní rok.

 

Další potřebné informace čtěte na školním webu v kolonce školní rok 2017/18- zápisy do první třídy.

Připomínám, že ode dne 19.3.2018 budu vybírat 120,-Kč na kino, které bude v pátek 23.3.2018.

Na farmu Bláto pojedeme pravděpodobně již na konci měsíce května. Bude to celodenní závěrečný výlet. Další informace budou na zde na webu koncem příštího týdne.

Dochází nám papíry na kreslení, kapesníčky a rolo na utírání rukou. Pokud se někdo uvolí zakoupit, budeme rádi.

7.3.2018

Chystané akce na jaro: dne 23.3. půjdeme do kina (Chodov) na Čertoviny. S sebou: batůžek, pití, svačinu, přezůvky, čip na obědy. Návrat zpět na oběd ve 12 hod. Ode dne: 19.3 vybírám na kino 120,-Kč. Dětem z fondu zakoupím od minula slibovaný pop corn.

Dne 26.4. půjdeme do Modřanské knihovny, kde budeme opět vázat kytičku, tentokrát jarní. S sebou opět batůžek a 30,- Kč na květinu. 30,-Kč zaplatím ze třídního fondu. Dalších 30,- Kč si děti zaplatí samy, pokud budou chtít ještě jednu květinu. S sebou tedy ještě 30,- Kč na druhou květinu. Budou zde k mání ještě skleněná zvířátka, aj. Vše se pohybuje okolo 30 – 50,- Kč.

Dne 21.5. půjdeme Do Divadla Kampa na představení Ronja, dcera loupežníka. Na sebe dejte dětem svátečnější oblečení, s sebou: batůžek s pitím a svačinou. Celý lístek stojí 120,- Kč, dětem jsem uhradila z třídního fondu polovinu, tedy 60,- Kč, ode dne 14.5. vybírám zbytek, tedy 60,-Kč. Děti odvedu ten den na oběd cca ve 13.30hod., po té je odvedu do družiny. Předem dostanete informaci do notýsků.

Další, poslední akce, bude v červnu, a to závěrečný výlet na farmu „Bláto“, všechny informace budou upřesněny. Zdravím a přeji hezké dny.

16.2.2018

Prosím, dejte dětem do šatní skříňky nepromokavé kalhoty na ven, dávejte jim čepici a rukavice. Dnes se zima na nás usmála se sněhovou nadílkou, byli jsme venku a museli jsme sušit kalhoty.

30.1.2018

Ve středu 31.1.2018 děti dostanou „Pochvalné listy“ , prosím o průhledné desky na vysvědčení. V pátek 2.1. 2018 jsou pololetní prázdniny, na které navazuje týden Jarních prázdnin. Přeji všem krásný týden bez nehod a úrazů.

24.1. 2018

V pátek, 26.1. v den voleb budeme dopoledne trávit v družině na chodbě v přízemí u tělocvičen a to v předprázdninovém režimu. Děti již nejdou do třídy, jelikož ta bude vyklizena a chodby se budou připravovat na volby.

Prosím, kontrolujte dětem penály a doplňujeme: ořezané tužky a pastelky, gumy, popř. tuž, pokud děti nemají a také tužkové lepidlo.

23.1.2018

Prosím, dejte dětem do skříněk oblečení na ven, nejlépe šusťákové kalhoty. Abychom mohli vyrazit na očekávaný sníh.

Ve středu 31.1. budou děti dostávat „vysvědčení“ v podobě pochvalných listů, hezky si konec pololetí spolu užijeme a trochu i oslavíme „šampaňským“.

15.12.2017

Prosím rodiče o trochu cukroví už ve středu, abychom to na besídce mohli již mlsat. Na besídku vás srdečně zveme ve čtvrtek 21.12. hned v 8.00hod. Pokud budete moci zůstat hodinu, zazpíváme si spolu u stromečku.

Příští týden vyklízíme skříňky, v pátek je necháváme otevřené, aby se mohly přes prázdniny uklidit.

11.12.2017

Dobrý den,

posílám domů tělocviky, přes vánoční prázdniny je vyperte a pošlete zase zpět. Kdo se ve škole fotil, zaplaťte prosím paní hospodářce 250,- Kč a s dokladem přijďte ke mě, vydám vám fotky. Jsou krásné.

1.12.2017

Nosíme tužkové lepidlo a nůžky. budeme s nimi pracovat. Také ubrousky na svačinu některým dětem chybí. Mají pak špinavé lavice od jídla a mastné pracovní listy.

30.11.2017

 

Děkuji všem rodičům, kteří pomáhali na vánočním trhu a přispěli finanční částkou. Vybralo se krásných 600,- Kč! S dětmi jsme se usnesli, že přidáme do společné školní pokladny na pomůcky pro děti 100,-Kč a zbytek necháme na vánoční besídku. Stále je ve hře dřívější termín, pokud byste chtěli. Pilně se učíme básničky a písničky, děti mají za úkol se je učit s vámi doma. Prosím toho, kdo by měl možnost zapůjčit umělý stromek, aby se přihlásil. Do 22.11. bude stromek zase zpět doma. Přeji krásný adventní čas.

24.11.2017

Zdravím všechny rodiče. Včera se nám v knihovně moc líbilo, květiny si děti odnesly krásné a doufám, že domů je odnesly celé a v pořádku. Ryba se nám také povedla, šupinky má z našich fotek. Čeká nás vánoční trh, pracujeme usilovně na cukrových hradech, děti jsou moc šikovné a spolu si i pomáhají!

Usilovně zkoušíme písničky a básničky na besídku, doufejme, že se podaří. Byl zde návrh udělat besídku dříve, i to bychom stihli. Dejte prosím přes notýsky vědět, zda byste chtěli dřívější termín?

Mám velikou prosbu: pokud někdo z vás má umělohmotný stromek, budeme za něj rádi. Na vánoční svátky jej máte zpátky. Odstrojíme ho poslední den před prázdninami.

Připomínám, prosím, každý aby koupil dáreček, nejlépe univerzální, aby se líbil i děvčatům, i chlapcům, v hodnotě do 100,-Kč. Pokud chcete ještě dát dáreček někomu konkrétnímu, (kamarádi mezi sebou), je to možné. Ode mne dostanou ještě jeden dárek, který koupím z třídního fondu.

Je možné, že budou zrušeny dílničky na výrobu věnců. Je moc akcí a asi bychom je nestihli. Také je problém s počtem dětí, je nás málo a akce by se agentuře nevyplatila. Vše je v jednání, je možné, že se dílny jen posunou. V případě, že nebudou, zbude ve třídním fondu ještě dost peněz na druhé pololetí.

Doufám, že si přijdete nakoupit krásné hrady, moc se povedly a mohou zdobit vánoční stoly. Přeji krásný advent.

 

9.11.2017

Prosím o noviny a fotografie v co nejkratším termínu! Příští týden musíme již rybu vytvářet! Děkuji.

7.11. 2017

Děti dostaly do notýsků důležité sdělení. Prosím o podpisy. Do druhých, „hodnotících“ notýsků děti dostaly měsíční hodnocení za měsíc říjen. Rovněž prosím o podpisy. Prosím, kontrolujte dětem aktovky. Děti dostávají domů básničky a písničky nikoliv k učení, ale k pročítání s rodiči. Vyskytly se ve třídě vešky. Kontrolujte dětem hlavičky.

 

17.10.2017

Dnes jsme měli na návštěvě paní Mgr. Simonidesovou, která pořádá grafomotorické kurzy pro děti, a tak nám přišla povyprávět o správném úchopu tužky, a také nám ukázala psací náčiní, které se dobře dětem drží. Téměř u všech dětí je lepší mít silnou tužku s výřezy, nebo Stabilo Easy Ergo. Pokud se podíváte na webové stránky, je tam i pro leváky. Pokud má někdo zájem, mohu vám dát výklad. Mám přesné instrukce, kdo z dětí potřebuje konkrétně jakou psací pomůcku. Budeme o tom ještě hovořit i na schůzkách po vypracování Plánů osobní podpory. Bylo by však dobré tužtičky co nejrychleji dětem zakoupit, čas nám běží a dětem se pak píše o mnoho lépe.

V pátek 20.10. budou ve škole volby, tedy se svezeme autobusem do Modřanské Husovy knihovny, kde nám paní knihovnice podají výklad o knihách a ukáží i staré tisky. Dejte dětem pouze batůžky se svačinou a vodou, pokud bude pršet tak i nepromokavé bundy a legitimaci MHD. Půjdeme se pak podívat na labutě a racky k Vltavě. Děti mají zápisy v notýscích, mají je dát k podpisu. Zpět se vrátíme na oběd v obvyklém čase, kdy končí vyučování.

9.10.2017

Dobrý den,

Mám pro vás akce na dva měsíce:

18.10. k nám přijde pan Jeglík, který nám bude vypravovat o životě v pralese, o unikátních zvířatech, a také o tom, jak je možné prales, ale i oceán chránit a jak to vše ovlivňuje i naše životní prostředí. Přednášku uhradím ze třídního fondu.

22.11. od  15.30 hod. se koná poslední let Broučků. Je to akce pro rodiče i děti, pokud chcete přijít s lampionky a poslechnout si vánoční písničky, budete vítáni.

23.11.2017 se půjdeme podívat do modřanské knihovny a děti budou mít možnost si pod vedením zhotovit skleněný šperk, nebo i květinu. Jednu květinu v ceně 50,- Kč dětem zaplatím z fondu, další květiny si děti mohou koupit za své penízky. Doporučuji dát dětem pár korun, jsou to moc hezké dárečky a děti mívají veliký zájem.

29.11. se konají Adventní trhy, na které budeme zhotovovat spolu s dětmi výrobky. O této akci vás budu dodatečně informovat. Přeji hezké sychravé dny.

27.9.

Prosím rodiče, kteří mají zájem o rozvrh hodin, o kterém jsme hovořili na třídní schůzce, aby si pro něj ke mě došli. Mám jej připravený.

Prosím, podepisujte dětem žákovské knížky! V kolonce sdělení jsou důležité informace. Děkuji

26.9.

Dobrý den,

v příštím týdnu nás navštíví ve škole reportéři ČT. Děti dostaly pro rodiče k podpisu písemný souhlas. V případě nesouhlasu bude vaše dítě mimo kamery, i když se bude účastnit výuky. Prosím o souhlasy zítra, nejpozději v pondělí.

Prosím, dávejte dětem ráno buď s sebou do školy větší svačinky, nebo dohlédněte, ať snídají. Děti mají ráno hlad hned po příchodu do školy.

Nosíme nůžky, které dáme do krabiček.

22.9.2017

Naléhavá prosba, kdo ještě nemá dva notýsky, noste je. Na konci září budu psát hodnocení a u některých dětí nemám do čeho. Děti jsou pak smutné, že nedostanou razítka a psaní od paní učitelky. Přeji hezké dny i přes uplakané počasí.

Kdo ještě nemá Záznamový sešit na omluvenky, prosím, přihlaste se! Nemají ho všechny děti, podle mých počtů ještě chybí pěti dětem. Prosím, tyto sešity obalit. Děkuji a přeji všem hezké podzimní prázdniny.

18.9.2017

 

zdravím všechny rodiče dětí z přípravné třídy v novém školním roce. Připomínám dne 20.9. třídní schůzky. Děti mají zprávu v záznamovém notýsku, nebo ti, kteří ještě nemají školní notýsky, v malém notýsku. Děti mají za úkol dát doma notýsek podepsat.

Dne 29.9. bude ve škole probíhat enzymové čištění potrubí, tedy děti mají den ředitelského volna.

Jsou z nás pilní předškoláčci, děti dostaly do krabiček  ve třídě pomůcky na výtvarnou výchovu, ale do částky 200,- Kč, kterou jste platili, se nevešly nůžky, voskové pastely a anilinové barvy. Prosím, v průběhu září ještě tyto zbývající pomůcky dokoupit do kufříků. V příštím školním roce jako když je najdeme.

Začátky ve škole jsou pro děti, ale věřím, že i pro rodiče namáhavé a náročné. Proto je třeba být trpěliví a mít na paměti, že s úsměvem jde vše lépe.