Vážení rodiče,

naše škola bude ve školním roce 2019/2020 otevírat přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky.

Činnost v přípravné třídě se zaměřuje na systematickou přípravu dětí k zahájení vzdělávání v základní škole. Cílem je vybavit děti odpovídajícími dovednostmi a návyky. Rozvíjeny budou řečové, sociální a komunikační dovednosti, hrubá i jemná motorika, návyky sebeobsluhy a hygieny, časová a prostorová orientace, hudební a výtvarný projev, koncentrace pozornosti a další. Vzdělávací program tedy zaručí snadnější začlenění dětí do vyučovacího procesu v 1. třídě, čímž se v důsledku předejde případným školním neúspěchům.

Organizace výuky v přípravné třídě se liší od mateřské školy, pravidelná činnost probíhá od 8,00 do 11,45 a samozřejmostí je respektování individuálních potřeb každého dítěte.

Mimo tuto pravidelnou činnost umožníme dětem účastnit se všech aktivit zajišťovaných školou a Centrem volného času (ranní družina, odpolední družina, obědy, kroužky CVČ).

Počet dětí v přípravné třídě se pohybuje v rozmezí 10 až 15 dětí.

Pokud počet zájemců překročí 15 žáků, budou přijati podle nejvýše uplatněného kritéria v pořadí stanoveným losem. Losování povede ředitel školy za přítomnosti člena školské rady a člena vedení školy. Losovat se budou čísla spisu, která byla přidělena dětem při zápisu.

Do třídy budou přednostně přijímány děti s rozhodnutím o odkladu školní docházky a dle novely zákona mohou být přijaty i děti předškolního věku.

Kritéria pro přijetí dítěte do přípravné třídy

1. Dítě s odkladem školní docházky z Prahy 4 a s doporučením poradny k zařazení do přípravné třídy.
  2. Dítě předškolák, které má ve škole sourozence, s bydlištěm v Praze 4 a s doporučením poradny k zařazení do přípravné třídy.
  3. Dítě předškolák s bydlištěm v Praze 4 a s doporučením poradny k zařazení do přípravné třídy.
  4. Ostatní zájemci.

Dítě dochází do přípravné třídy jeden školní rok.

Na konci školního roku dítě dostane zprávu o průběhu předškolní přípravy.

Docházka dítěte do přípravné třídy je bezplatná. Rodiče hradí stravné ve školní jídelně, poplatek za školní družinu a případně kroužky CVČ.

Žádost o přijetí do přípravné třídy odevzdají zákonní zástupci nejpozději do 30.4.2019 (ke stažení v odkazu Škola/Formuláře).

K žádosti  je nutné přiložit potvrzený odklad školní docházky a doporučení školského poradenského zařízení k zařazení dítěte do přípravné třídy.

Bližší informace budou sděleny zákonným zástupcům přihlášených dětí na schůzce 5.  června 2019.  Schůzka se koná v budově školy od 15,30 hodin. Všichni rodiče obdrží na tuto akci písemnou pozvánku.

Školní vzdělávací program pro přípravnou třídu:.

1. Charakteristika vzdělávacího programu:  Charakteristika vzdělávacího programu
  2. Podmínky vzdělávání:   Podmínky vzdělávání
  3. Organizace vzdělávání:  Organizace vzdělávání