Vítejte na stránkách 3. A!

Zobrazit zdrojový obrázek

Třídní učitelka: Mgr. Dana Sofie Fabíková

Asistent pedagoga: Mgr. Jiří Marek

Vyučující AJ: Mgr. Eva Ondříčková, Mgr. Olga Trumpfheller

Vyučující HV: Bc. David Le Cam

Zobrazit zdrojový obrázek

Přejeme Vám všem pohodový školní rok!!!

Aktuálně:

• Doučování nabízím v pondělí a ve čtvrtek po obědě v průběhu měsíce května.
  • Zápis do školní družiny na školní rok 2021/2022

Předběžné přihlášky na příští školní rok obdrží děti v příštích dvou týdnech v 1. a 2. třídách. Rodiče žáků 3.tříd prosím, aby mi v případě zájmu o umístění dítěte do ŠD i v příštím roce napsali na školní e-mail cerna@zsnalise.cz. Přednost mají děti, které dojíždí z jiné městské části.

• Vážení rodiče,

prosím, věnujte pozornost dokumentům níže a napište mi na e-mail své rozhodnutí ohledně testování Vašich dětí na covid. Vaše stanovisko potřebujeme znát z organizačních důvodů nejpozději v pátek dopoledne.

• Testování na COVID

Od 10.5.2021 budou zdravotníci společnosti PRONATAL s.r.o.provádět odběry i na naší škole. Vyšetření bude prováděno odběrem z horního patra dutiny ústní. Pro zájemce o tento způsob testování  je nutný informovaný souhlas a souhlas GDPR. Ke stažení zde: Neinvazivní souhlas škola Praha 4

Pokud nebudete mít o nabízenou službu zájem, samotestování bude probíhat jako doposud.

• Ve vestibulu školy najdete své malby!
  • Příští týden budeme v hodinách VV malovat ptáky, najděte si fotku nebo stránku v encyklopedii, ideálně s ptáky žijícími u nás, zde je přehled: Naše ptactvo (naseptactvo.cz)
  • Ve čtvrtek budete pracovat samostatně (připojit se je možné, ale není povinné), úkoly jsou na týdenním plánu + Barma 37/3 sloupce. Po dobu od 8. 15 do 10. 00 hodin bude připojen pan asistent, aby odpovídal na vaše otázky.
  • Žádám o aktivní spolupráci, co se probírá na online hodině, to vyžaduji také písemně v sešitě. (Mnohé děti měly prázdné stránky!!)
  • Věnujte pozornost změnám v rozvrhu hodin.
  • Vysílání:
Program vysílání: 8. 15 – 8. 55 9. 00 – 9. 45 10. 00 11. 00
Pondělí: ČJ MA ČJS Doučování
Úterý: ČJ – EO ČJ –  OT  MA E do 10.25 MA O od 10.30
Středa: MA – EO MA – OT
Čtvrtek:  ČJ –  EO sami ČJ – OT sami
Pátek: ČJ – čtení MA G ČJS Everest

Individuální konzultace jsou možné ihned po vyučování a po dohodě.

UČIVO : Týden 3. – 7. 5.

Týden 3. - 7. května

Výchovy:

SP:

Květen:  Dárek k Svátku matek

VV:

Květen: Naše ptactvo (naseptactvo.cz)

Najděte si vhodnou fotografii, bedeme malovat ptáky.

TV:

Květen:

Koloběžky, kola, kolečkové brusle. Bezpečný pohyb a dopravní značky a předpisy.

———————————————————————————————————

HV:  poslechy – distanční výuka

Píseň o 3. A

min 26 – píseň k naučení
//youtu.be/WFTOEhbLAfY

———————————————————————————————————–

Anglický jazyk:

Nepovinná angličtina středa 9:00:  Klikněte sem a připojte se ke schůzce

Nepovinná angličtina pátek 10:00   Klikněte sem a připojte se ke schůzce

Všechny poslechy najdete zde:

ANGLICKÝ JAZYK – O. TRUMPFHELLER

Rotační výuka od 19.4.-23.4.

Zadány PL na doma – čísla (numbers), části těla (parts of the body) a sloveso mít – časování (to have got).

Zkontroluji a oznámkuji po návratu do prezenční výuky. Nic nezasílat. Pro nepřítomné nascannuji a zašlu emailem.

Popř. možné konzultace po předešlé domluvě přes můj email: trumpfheller@zsnalise.cz

časování slovesa – HAVE GOT – MÍT (DO SEŠITU)

I HAVE GOT

YOU HAVE GOT

SHE, HE, IT HAS GOT

WE HAVE GOT

YOU HAVE GOT

THEY HAVE GOT

Fotogalerie:

Nikolčini medvídci a kytky, Kánina květina a panenky, na ukázku kraslice Kájiny tety

Organizační informace:

• Používáme testy Singclean!!
  • Děti budou mívat AJ jen v týdnu prezenční výuky.
  • Povolená ochrana úst: respirátory, nano roušky, chirurgické roušky.
  • Výuka od 12. 4.
  • Změny v rozvrhu hodin platné od 12. 4. :PO, Út, ST, PÁ je výuka do 12. 25, Čt do 11. 45 hodin.
  • ŠD ve 3. A povedou střídavě paní vychovatelky Klára Černá a Kateřina Kadlečková. Ranní ŠD není, končí se v 17. 00 hodin.
  • Kdo nebude docházet do školy z důvodu testování, ten se bude učit sám doma (není online výuka), dále předloží omluvenku, na základě které bude taková absence omluvena.
  • Kdo je v 90 – ti denní ochranné lhůtě, ten musí dodat potvrzení od lékaře s datem pozitivního PCR testu.
  • Dále zůstávají v platnosti všechna předchozí hygienická opatření.
  • Testovat se bude v pondělí a ve středu.

————————————————————————————————————————————————————-

Archív:

Dobrý den,

posílám se zpožděním avizované informace o zkušebním neinvazivním testování žáků na přítomnost viru COVID-19:

Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal, členem skupiny Medicon, zkušební testování žáků tzv. neinvazivní metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se bude týkat dětí, které špatně snášejí stěr z nosu.

Testování proběhne VE ZKUŠEBNÍM PROVOZU ve středu 28. dubna a v neděli 2. května od 15 do 17 hodin na adrese: Poliklinika Zelený pruh, Roškotova 1717/2, Praha 4, vchod z ulice U Družstva práce.

Všechny rodiče, kteří ještě mají o toto testování zájem, by se měli NEPRODLENĚ REGISTROVAThttps://checkin.pronatal.cz/customer/PROZSP4

Ihned po ukončení zkušebního provozu dojde k jeho vyhodnocení a pokud o testování bude dostatečný zájem, bude pokračovat i nadále.

Žádáme o umístění této informace na webové stránky vaší školy.

• Připojení na AJ do Teams:  NovakF@zak.zsnalise.cz H: 3A2020

Filmy a jiné:

Krabička origami

Auto 2 Auto 1

pdf24_images_merged

• Údajně bezplatná technická pomoc, sdílím doporučení: www.datasys.cz.